• Dziś jest: 21.03.2019r

23.10.201820:33

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego TO WSZYSTKO POLSKA

Zakończył się  konkurs fotograficzny  dla dzieci i rodziców z  naszego przedszkola pod hasłem To wszystko Polska organizowanny w ramach Międzynarodowego Projektu  Piękna nasza Polska  cała  oraz uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Głównym celem konkursu było pokazanie wyjątkowkości regionów naszego kraju.  Oceny prac dokonała powołana przez organizatora Komisja Konkursowa.  Jury spośród wszystkich dostarczonych fotografii postanowiło przyznać I i II miejsca wszystkim przedszkolakom. Dzieci otrzymały dyplomy oraz książki. Dziękujemy rodzicom za współpracę.

23.10.201817:33

Metoda czytania wg Jagody Cieszyńskiej w grupie VII

W tym roku szkolnym w grupie VII realizowany jest program nauki czytania wg metody symultaniczno – sekwencyjnej prof. Jagody Cieszyńskiej (zwanej też potocznie metodą sylabową lub krakowską). Dzieci uczą się czytać za pomocą sylab, które poznają wielozmysłowo.Najnowsze badania neropsychologiczne udowadniają, że dziecko dużo łatwiej jest w stanie nauczyć się czytać sylabami niż głoskami. Sylaba jest naturalnym dźwiękiem od narodzin. Metoda doskonale sprawdza się u dzieci, które mają problem z tradycyjnym modelem nauczania czytania. Jagoda Cieszyńska zapewnia, że tą metodą można nauczyć czytać już 3- 4 latka, a także gwarantuje, że prowadzone tą metodą dzieci nie będą w przyszłości dyslektykami.

Dzieci uczą się poprzez zabawę i ruch.

Naukę czytania metodą powyższą prowadzą: Joanna Świącik (logopeda), Ewa Jarosz, Marta Stochel – Pożarlik.

23.10.201817:00

O pracy leśniczego i o przyrodzie leśnej słów kilka - czyli spotkanie z Leśniczym

8 października nasze przedszkole odwiedził leśniczy –  pan Jan Bernatek, który opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Pan leśniczy mówił także na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Spotkanie z panem Janem uwrażliwiło nas na otaczające piękno przyrody. Dziękujemy za wizytę.

Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły”. /H. Zdzitowiecka/

23.10.201816:54

Sadzimy drzewko na 100 - lecie odzyskania niepodległości

W ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” grupa V posadziła na placu przedszkolnym Drzewko jako symbol życia i wolności. Akcja ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy tym zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne Ojczyzny.

Drzewa posadzone 100 lat temu dają nam drewno, dzięki któremu możemy budować i wytwarzać papier. Za sto lat te posadzone przez nas drzewa będą naszym świadectwem. My też myślimy o przyszłych pokoleniach robiąc wszystko aby im nie zabrakło pięknych lasów.

22.10.201818:31

W naszym przedszkolu dbamy o ząbki!

Przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w warsztatach z higienistkami stomatologicznymi, które w ramach ogólnopolskiego programu "Akademia Zdrowego Uśmiechu" przedstawiły w ciekawy sposób, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz opowiedziały o pracy stomatologa. Chętne dzieci, niczym prawdziwi stomatolodzy, wyleczyły chorego ząbka maskotce Zębusiowi. Po prelekcji higienistki sprawdziły wszystkim dzieciom stan jamy ustnej oraz przekazały zalecenia rodzicom. Nasze przedszkole otrzymało certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Dziękujemy pani Oli i pani Patrycji za odwiedziny.  smiley