• Dziś jest: 26.08.2019r

13.03.201918:14

Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski "Ojczyzna - Polszczyzna czyli recytujemy wiersze język łamiące - edycja II"

12 marca w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski, podczas którego uczestnicy prezentowali wiersze tzw. łamańce językowe. Poziom był bardzo wysoki, jury miało trudny orzech do zgryzienia, aby wybrać laureatów, dlatego przyznano aż dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca. I miejsce zajęli: Mateusz D. z Miejskiego Przedszkola nr 6 i Julia K. z MP 15. II miejsce: Karolina K. z MP 16 i Tomasz S. z MP 6. II miejsce przypadło w udziale Ninie K. z MP 16 i Natalii K. z MP 6. Gratulujemy!!!! Dziękujemy zaproszonym gościom pani Uli Matuszewskiej - logopedzie z ppp i pani Ewie Zyngier- nauczycielowi - bibliotekarzowi z SP 50 za udział w jury konkursu.

10.03.201922:54

Teatrzyk pt. "Lodowa kraina"

8 marca odwiedził nas Teatr Krak-Art, gdzie aktorzy zaprezentowali spektakl pt. Kraina lodu.

Przedstawienie zrealizowane na podstawie znanej bajki. Piękne królestwo skrywa swoją tajemnicę. Bajka przenosi najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Uczy, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo.

06.03.201919:10

Rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „I Ty możesz pomóc ptakom przetrwać zimę”

Dnia 28.02. 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „I Ty możesz pomóc ptakom przetrwać zimę”

Na konkurs wpłynęło 37 prac plastycznych w dwóch kategoriach wiekowych 3, 4-latki oraz 5, 6-latki. Podczas oceniania prac, komisja konkursowa brała pod uwagę:

• oryginalność i pomysłowość,

• samodzielność wykonania pracy,

• trafność doboru tematu pracy,

• walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania,

• estetyka wykonania pracy.

Komisja konkursowa przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie konkursu, następującym osobom:

KATEGORIA WIEKOWA 3, 4-latki:

I MIEJSCE – LILIANA K. MP 41

HANNA S. MP 35

II MIEJSCE – ALEKSANDRA W. MP 11

III MIEJSCE – MAJA S. MP 11

WYRÓŻNIENIE:

- WIKTORIA R. MP 41

KATEGORIA WIEKOWA 5, 6-LATKI:

I MIEJSCE – NIKOLA CH. MP nr 41

II MIEJSCE – MARCELINA B. MP 35

ZUZANNA O. MP nr 6

III MIEJSCE – MARTA K. MP 38

WYRÓŻNIENIE:

- DANIEL D. MP 38

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Po odbiór dyplomów oraz nagród  zapraszamy do MP nr 16.

06.03.201918:34

Nasze przedszkole wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny

Dzięki wygranej w dzielnicowym budżecie obywatelskim wyposażyliśmy placówkę w nowoczesne monitory multimedialne, które są zamontowane w niemalże każdej sali, zakupiliśmy również roboty sterowane tabletami, które "uczą" programowania od najmłodszych lat.

04.03.201923:05

BAL KARNAWAŁOWY 2019

Bal Karnawałowy jest już tradycją w naszym przedszkolu, w szczególności, że odbywa się w Tłusty Czwartek :-)

Jak wiemy czas Karnawału to tradycja, której towarzyszy muzyka i zabawa i tak też było u Nas. Dzieci bawiły się przy znanyc i lubianych piosenkach, uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez D.J. oraz miały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Był to dla przedszkolaków niezwykły dzień, ponieważ dzieci mogły przebrać się w stroje ulubionych postaci z bajek itp. Wspólne zabawy, tańce i śpiewy sprawiły, że tego dnia na twarzy każdego dziecka zagościł uśmiech!