• Dziś jest: 26.05.2019r

14.12.201811:45

Warsztaty doświadczeń chemicznych

11 grudnia  b.r. gościliśmy w naszej placówce Agencję  Artystyczną „Bulle” z  Gniezna, która poprowadziła dla dzieci 5 i 6 – cio letnich pokaz chemiczny.

05.12.201821:42

ANDRZEJKI 2019

W miniony czwartek  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na lanie wosku, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby trzymając klucz przyglądały się powstałym kształtom z wosku. Była to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni.  Przedszkolaki także poznały znaczenie różnych kolorów, liczb,  rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia.

Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji wszystkich grup.

28.11.201822:16

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

Dzieci z gr. X obejrzały prezentację multimedialną pt. "Historia powstania Misia",  recytowały wiersz Cz. Janczarskiego pt. "Naprawiamy misia", wykonały pracy plastyczny oraz stworzyły trasę dla ozobota z użyciem dowolnych kodów, gdzie z zaciekawieniem obserwowaly jak będzie się poruszał Ozobot.

28.11.201821:46

20 Listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważne wydarzenie ma nam przypominać i zwracać uwagę na dzieci, w kontekście praw im przysługujących. Każde dziecko powinno być tak samo traktowane przez wszystkich bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

Każde dziecko ma prawo :

• Chodzić do przedszkola/ szkoły
  • Mieć mamę i tatę
  • Do zabawy i wypoczynku
  • Do miłości
  • Do własnego miejsca w domu
  • Do leczenia
  • Czuć się bezpiecznie
  • Pytać i wypowiadać się
  • Do wychowania bez krzyku i przemocy
  • Do miłości
  • Do nauki i rozwijania zainteresowań
  • Do informacji,

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, przedszkolaki z grupy X wykonały plakaty w formie obrazkowej dot. praw dziecka jak i ich obowiązków, , dowiedziały się jakie wartości są dla nich najważniejsze, stworzyły trasę dla ozobota z wykorzystaniem kodów ,, pauza 3s" oraz "zawróć" ma plakatach oraz puzzlach.

28.11.201821:20

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Orzeł Biały"

Magdalena G. z grupy X zajęła I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pod haseł Orzeł Biały organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 14 w Częstochowie. Gratulujemy :-)

Celami konkursu były:

• Kształtowanie postaw patriotycznych.

• Uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Kształtowanie wrażliwości artystycznej.

• Rozwijanie możliwości twórczych najmłodszych dzieci.