• Dziś jest: 14.10.2019r

26.09.201919:04

Zbiórka charytatywna

DRODZY RODZICE !!!

W dniach od 01.10. do 20.10.2019 r. organizujemy w naszym przedszkolu zbiórkę charytatywną dla Domu Życia im. Leonii Nastał w Częstochowie, ul. Św. Kazimierza. Potrzebne są m. in.:

- Pampersy 4, 5, 6 (dla niepełnosprawnych dzieci);

- czapki przejściowe dziewczęce i chłopięce (na dzieci od 1,5 roku do 12 lat);

- ubrania na dzieci w wieku 10 – 13 lat (większość obecnie chłopców);

- szampony, kosmetyki dziecięce – mydła w płynie;

- środki czystości: płyny do podłóg, płyn do paneli; proszki do prania do białego i do koloru; ściereczki do kurzu; płyny do naczyń, gąbki do mycia naczyń; płyny do płukania tkanin oraz do prania; worki na śmieci niebieskie 120 litrów super mocne; papier toaletowy; ręczniki papierowe kuchenne (w rolkach);

- produkty spożywcze: soki owocowe w kartonach 2 l; ciastka różne; cukier, herbata czarna;

olej kujawski; wody mineralne; kaszka gryczana z Nestle;

- gry edukacyjne 3 – 5 lat;

- patyczki (bardzo potrzebne dla logopedy)…

Jeśli chcą Państwo wesprzeć akcję, bardzo prosimy aby przyniesione rzeczy umieszczać w koszu przy wejściu na hol przedszkola.

DZIĘKUJEMY!!!

25.09.201922:00

CodeWeek z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W naszym przedszkolu Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach 5-20 października b.r. i tradycyjnie potrwa… dwa tygodnie. Placówki, które zrealizują wszystkie wydarzenia w ramach CodeWeeK otrzymają NAGRODY gwarantowane. Proponowane tematy wyzwań:

• Historia Code Week z Uczymy dzieci programować i...,

• Szukamy kodu w codziennych czynnościach z Uczymy dzieci programować i...,

• Kod nie jedno ma imię z Uczymy dzieci programować i...,

• Zakodowana orkiestra z Uczymy dzieci programować i...,

• Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować i...,

• Zakodowana gimnastyka z Uczymy dzieci programować i...,

• Rozszerzamy rzeczywistość z Uczymy dzieci programować i...,

• Nasz przyjaciel Scratch z Uczymy dzieci programować i...,

• Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy dzieci programować i...,

• Zakodowana matematyka z Uczymy dzieci programować i....,

Programowanie to przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Zachęcamy Rodziców do wspólnych zabaw z kodowaniem i programowaniem w domu.

25.09.201919:42

Program "Uczymy dzieci programować"

W ramach IV edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować grupa V,VII i X chwali się realizacją następujących zadań:

Witaj przedszkole, witaj szkoło!

Dzieci ułożyły obrazek na macie do kodowania na podstawie współrzędnych , oraz zaplanowały trasę dla robota ozobot za pomocą kodów.Planując trasę musiały uwzględnić wszystkie punkty kontrolne (zebrać przybory szkolne).

Nasze wakacyjne wspomnienia

Dzieci odkodowały ukryty we współrzędnych obrazek, a następnie poruszając się po macie do kodowania według podanego kodu, zebrały wskazówki, niezbędne do określenia miejsca, w którym bohater zadania spędził wakacje.

W części z robotami Ozobot dzieci szukały optymalnych dróg, prowadzących do wskazanych przez nauczyciela miejsc.

Moja miejscowość, mój dom

Dzieci zagrały w grę planszową na macie do kodowania, której celem było jak najszybciej dotrzeć do wybranego przez nich domu.

Praca z robotem polegała na takim zaprogramowaniu ozobota, aby odbył on wędrówkę po mieście, z uwzględnieniem wskazanych w zadaniu warunków.

Kodujemy, kodujemy…i świetnie się przy tym bawimy.

25.09.201916:30

Dzień Przedszkolaka

Jak co roku we wrześniu obchodzimy hucznie Dzień Przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sportowych, prezentowały również swoje piosenki przygotowane specjalnie na ten dzień. A wszystko było utrzymane w pirackiej konwencji. Bawiliśmy się również przy muzyce. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent - pluszowego misia. Nie przypadkowo miś- bowiem w tym roku szkolnym placówka realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny pt. "Mały miś w świecie wielkiej literatury". O projekcie będziemy Państwa infomować na bieżąco na stronie internetowej.

14.09.201910:32

Teatrzyk "Pchła Szachrajka"

W piątek 13. września nasze przedszkole gościło aktorów z Krakowa, którzy przedstawili bajkę pt. "Pchła Szachrajka". Wszystkie dzieci obejrzały bajkę na żywo, ale mogły również w niej uczestniczyć, co było dla nich nietuzinkowym przeżyciem.smiley