Miejskie przedszkole nr 16 w Częstochowie

  • Dziś jest: 16.09.2019r
  • Do końca roku: 106 dni

Aktualności

Okładka
22.10.201818:31

W naszym przedszkolu dbamy o ząbki!

Przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w warsztatach z higienistkami stomatologicznymi, które w ramach ogólnopolskiego programu "Akademia Zdrowego Uśmiechu" przedstawiły w ciekawy sposób, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz opowiedziały o pracy stomatologa. Chętne dzieci, niczym prawdziwi stomatolodzy, wyleczyły chorego ząbka maskotce Zębusiowi. Po prelekcji higienistki sprawdziły wszystkim dzieciom stan jamy ustnej oraz przekazały zalecenia rodzicom. Nasze przedszkole otrzymało certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Dziękujemy pani Oli i pani Patrycji za odwiedziny.  smiley

Okładka
27.09.201815:03

Teatrzyk w przedszkolu ,,Żółw i zając"

Dnia 14 września gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru Art- Re z Krakowa, którzy przedstawili bajkę pt. Żółw i zając. Przedstawienie wywołało uśmiech i radość u dzieci, które żywo reagowały na występ artystów. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów brawami.

Okładka
26.09.201816:51

Dzień Przedszkolaka pod hasłem Biało Czerwoni.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu nr 16 zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Symbolem tego dnia stał się w przedszkolu kolor biało czerwony dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać ubrane na biało czerwono. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych.Odbył sie także pokaz mody patriotycznej ktory jest elementem Ogólnopolskiego projektu pt ,,Piękna nasza Polska cała" Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dyplom  Przedszkolaka.

Okładka
26.09.201812:36

"To wszystko Polska" - konkurs fotograficzny

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w konkursie fotograficzny pt. "To wszystko polska", organizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna nasza Polska cała oraz uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Okładka
23.09.201817:23

"Moja mała Ojczyzna" - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny

Zapraszamy do udziału w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "MOJA MAŁA OJCZYZNA" organizowanym w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna nasza Polska cała oraz uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Galeria