• Dziś jest: 22.04.2019r

20.12.201820:37

Zdrowych, wesołych i rodzinnych Świąt!

Na Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok
życzymy Państwu dużo radości i dostatku oraz spełnienia marzeń.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy przedszkola

20.12.201820:30

Podziękowanie za okazane serce na rzecz schroniska dla zwierząt

Wraz ze schroniskiem dla zwierząt w Jamrozowiźnie składamy serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom za dary na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebraliśmy i przekazaliśmy pracownikom schroniska ogromną ilość karmy, kocy, zabawek itp. Kolejny raz wykazaliście się niezwykłą wrażliwością i sercem. Dziękujemy !!!

20.12.201812:11

Przedszkolaki dokarmiają ptaki zimą!

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę, dokarmiajmy je!

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.

Dlatego w ramach realizowanego przedsięwzięcia „Bliżej przyrody” przedszkolaki z grupy V postanowiły zadbać o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków.

Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, pobudzają zainteresowania ptakami.

Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaki mają szansę przetrwać zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w akcję dokarmiania poprzez gromadzenie pożywienia dla ptaków.

Śnieg zasypał pola, lasy.

Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci?

Kto?

Wiadomo – dzieci!

16.12.201820:47

Międzyprzedszkolny rodzinny konkurs fotograficzny "Piękno naszego regionu"

Międzyprzedszkolny rodzinny konkurs fotograficzny "Piękno naszego regionu" organizowany był przez Miejskie Przedszkole nr 35 w Częstochowie. W konkursie tym uczestniczyły również przedszkolaki z naszej placówki zajmując wysokie miejsca:

I miejsce - Kacper N., gr. X oraz Wiktoria G. z gr. VII

III miejsce - Zuzanna Ż., gr.

Wyróżnienie - Jan G.,  gr.

Gratulujemy i dziękujemy Rodzicom za przygotowanie prac.

14.12.201812:16

Certyfikat - Uczymy Dzieci Programować

Przedszkolaki z gr. X otrzymały certyfikat za udział w wyzwaniu 100 lecia odzyskania niepodległości zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować.

W dniach od 13.11.2018 do 20.11.2018 dzieci wykonywały zadania z wyzwania:

*Zadanie 1- zatytułowane było Jestem Polką, jestem Polakiem-rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być patriotą. Odkodowaliśmy na macie flagę Polski przy uzyciu kubeczków.

*Zadanie 2-Zakodowane flagi. Polska i jej sąsiedzi-pracowaliśmy z mapą. Poznaliśmy flagi naszych sąsiadów, ułożyliśmy naszą flagę z puzzli na macie do kodowania. Odczytywaliśmy współrzędne flag sasiadów Polski, a nastepnie odkodowywaliśmy flagę Polski na kartach pracy.

*Zadanie 3 - Znam swój kraj - gra planszowa. Utrwalaliśmy wiadomości n/t swojego kraju praz miejscowości.

Wiele frajdy sprawiło maluchom budowanie z kubeczków. Ćwiczyliśmy precyzję i cierpliwość, by zbudować jak najwyższą budowlę. Każde dziecko otrzymało certyfikat uczestnictwa :-)