Grudzień 06 2016 15:06:44
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Powitanie

Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola.

Bardzo nam miło że nas odwiedziliście. Stronę przygotowaliśmy z myślą o rodzicach i ich pociechach, przyjaciołach przedszkola i wszystkich gościach. Mamy nadzieję, że to co tutaj zobaczycie i przeczytacie spodoba się wam i będziecie do nas wracać. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tworzenie tej strony poprzez państwa opinie na temat samej strony jak i pracy przedszkola. Na stronie będziecie Państwo mogli znaleźć ważne informacje i dokumenty dotyczące pracy placówki, ale także informacje z wydażeń z życia przedszkola, zdjęcia z wycieczek, uroczystości lub zajęć dydaktycznych.

Mamy nadzieję że każdy znajdzie tu coś ciekawego.

Miejskie Przedszkole nr 16
ul. Starzyńskiego 9; 42-200 Częstochowa
tel: 34 3626383
mp16@edukacja.czestochowa.pl

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu


Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy…
.
Św. Mikołaj przybędzie do naszego przedszkola 6 grudnia (we wtorek) w atmosferze wielkiego oczekiwania i radości. Odwiedzi przedszkolaki we wszystkich grupach, aby rozdać prezenty. Podczas spotkania z Mikołajem również będą wykonywane zdjęcia.
Polskie Stowarzyszenie DaltonZapraszamy Rodziców do zapoznania się ze stroną internetową Polskiego Stowarzyszenia Dalton http://www.dalton.org.pl
Nasza placówka jest w trakcie nominowania na Przedszkole Daltońskie.
Program autorski "Tańczące przedszkolaki"

W roku szkolnym 2016/2017 w gr. X realizowany jest program autorski zajęć tanecznych Tańczące przedszkolaki opracowany przez Katarzynę N.
Osobą, która najbardziej odczuwa potrzebę ruchu jest dziecko. Wyraża się to w jego dążeniu do zabawy i tańca. Taniec bez względu na formę jest instrumentem kształtującym i wychowującym, spełnia funkcję doskonalenia wielu cech motorycznych u człowieka. Taniec wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny dzieci poprzez zapewnienie warunków harmonijnego rozwoju umysłowego, społecznego, emocjonalnego, fizycznego i zdrowotnego przy jednoczesnym stwarzaniu dla nich możliwości rekreacji. Kontakty dzieci z muzyką i tańcem przyspieszają i wzbogacają rozwój uczuć dzieci, równoległy do rozwoju intelektualnego. Dziecko, które tańczy staje się zdrowsze i sprawniejsze pod względem fizycznym i psychicznym. Polepszenie samopoczucia następuje poprzez nabycie nowych umiejętności, rozwinięcie zdolności motorycznych. Taniec także pozwala na rozwijanie takich cech społecznych osobowości człowieka jak: zdyscyplinowanie, koleżeństwo, silna wola, wytrwałość, solidarność. Program zajęć tanecznych Tańczące przedszkolaki opracowany został w oparciu o cele aktualnej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.
AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKANasze przedszkole już od kilku lat realizuje program Akademię Zdrowego Przedszkolaka. Jest to ogólnopolski program promujący zdrowie oraz zdrowy tryb życia. Idea Aka­de­mii po­zo­sta­je nie­zmien­na, a jest nią pro­pa­go­wa­nie zdro­we­go try­bu ży­cia wśród pol­skich ro­dzin, dba­jąc o zdro­we na­wy­ki nie tyl­ko w za­kre­sie wła­ści­we­go od­ży­wia­nia od naj­młod­szych lat, ale i sze­ro­ko po­ję­te­go zdro­wia i roz­wo­ju psy­cho – spo­łecz­ne­go. W roku szkolnym 2016/2017 również nie zaprzestajemy promowania zdrowia wśród naszych przedszkolaków. Koordynatorem programu jest Katarzyna N.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną AZP https://zdrowyprzedszkolak.pl


4 grudnia - Barbórka, czyli Święto GórnikówGrudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami Bożego Narodzenia, Mikołajem, ale także ze Św. Barbarą i obchodami górniczego święta. 4 grudnia w całej Polsce obchodzone jest święto Górników, które wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią.

W ramach obchodów Barbórki przedszkolaki z gr. X z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Poznały tradycyjne śląskie stroje, rysowały węglem zdobywając wiedzę na temat właściwości tego minerału, dowiedziały się jak wygląda praca w kopalni i co można z niej wydobywać, obejrzały film edukacyjny dot. pracy górnika, kopalin i skamieniałości, które swym wiekiem dorównują dinozaurom. Dzieci oglądały książki na ten temat, oglądały bryły węgla potrzebne do ogrzania mieszkań, domów oraz wykorzystywania węgla do produkcji niektórych leków. Zdobyły wiedzę, że wszystkie złote elementy stroju górniczego są symbolem jasnego słońca, którego promienie nie docierają pod ziemię.
Z wizytą w bibliotece szkolnejW listopadzie 2016 r. w ramach realizowanego przedsięwzięcia z zakresu czytelnictwa Zaczarowany świat książki dzieci z gr. X i IX odwiedziły bibliotekę szkolną mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 50.
Podczas tego spotkania dzieci poznały: pracę bibliotekarza, zobaczyły kącik czytelniczy, dowiedziały się jakie są warunki korzystania z biblioteki oraz poznały zasady zachowania się w bibliotece i czytelni zgodnie z regulaminem. Na koniec została założona karta czytelnicza dla całe grupy w bibliotece.
Dziękujemy za wizytę!
Przedsięwzięcie edukacyjne z zakresu czytelnictwa "Zaczarowany świat książki"Przedsięwzięcie edukacyjne z zakresu czytelnictwa Zaczarowany świat książki jest realizowane w roku szkolnym 2016/2017 w grupie X wśród dzieci 5-6-letnich.
Głównymi celami tego przedsięwzięcia są:
- wyrabianie w dziecku postawy czytelniczej,
- budzenie zaciekawienia książką, poznanie utworów literatury dziecięcej (opowiadań, bajek, wierszy, baśni i legend),
- wyeksponowanie w sali kącika książek,
- wdrażanie do szanowania książek, dzielenia się nimi z kolegami,
- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom w domu i w przedszkolu.
Przedsięwzięcie zostało opracowane przez nauczycielkę gr. X Katarzynę N.
Program ZDROWE NIETRUDNE


W roku szkolnym 2016/2017 po raz pierwszy nasze przedszkole przystąpiło do realizacji programu Zdrowe Nietrudne przygotowany przez Firmę KUPIEC wraz z Wydawnictwem MAC Edukacja .
Głównym celem programu jest propagowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz nauki o zdrowym odżywianiu, w szczególności poprzez wykreowanie wśród dzieci przeświadczenia, że zdrowe żywienie ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka,zaś nauka o zdrowym żywieniu może stanowić atrakcyjną formę spędzania czasu

Program przeznaczony jest uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych i przedszkoli na terenie całego kraju oraz, pośrednio, edukacja dorosłych. W naszym przedszkolu program ten jest realizowany w dwóch grupach wiekowych, a mianowicie w gr. II - 3-latki oraz gr. X - 6-latki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.zdrowenietrudne.pl/.
Na stronie programu czeka menu dla dzieci i rodziców.
Andrzejki w naszym przedszkolu:)


Dnia 30.11.2016r w naszym przedszkolu odbyły się "Andrzejki". Do wesołej zabawy zaprosiły Czarownice z Łysej Góry oraz ich przyjaciel Pajacyk. Radosnym zabawom nie było końca...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii "Andrzejkowo".
Projekt
Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim projekcie pt. "Zęby małego dziecka".
Celem głównym projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej u przedszkolaków.
Prowadziliśmy szereg działań profilaktycznych dla dzieci i rodziców.
Rozdaliśmy materiały edukacyjne takie jak malowanki, szczoteczki i pasty do zębów.
Przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający udział w projekcie.
Zapraszamy na stronę: www.zebymalegodziecka.pl
Przedsięwzięcie w grupie VIIW naszym przedszkolu w grupie VII jest realizowane przedsięwzięcie na podstawie programu autorskiego nauczycielki
Justyny Foryś-Wieliczka „Program gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym…”.
Celem jest kształtowanie nawyku prawidłowej postawy oraz zwiększenie ogólnej sprawności ruchowej dzieci. W trakcie realizacji przedsięwzięcia dzieci nauczą się prawidłowego oddychania w czasie wykonywania ćwiczeń oraz poznają możliwości własnego organizmu.
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:27
Zachód słońca: 15:37

Dzień trwa:
8 Godzin 10 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:16
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,093,707 Unikalnych wizyt