Lipiec 28 2017 12:41:16
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Powitanie

Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola.

Bardzo nam miło że nas odwiedziliście. Stronę przygotowaliśmy z myślą o rodzicach i ich pociechach, przyjaciołach przedszkola i wszystkich gościach. Mamy nadzieję, że to co tutaj zobaczycie i przeczytacie spodoba się wam i będziecie do nas wracać. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tworzenie tej strony poprzez państwa opinie na temat samej strony jak i pracy przedszkola. Na stronie będziecie Państwo mogli znaleźć ważne informacje i dokumenty dotyczące pracy placówki, ale także informacje z wydażeń z życia przedszkola, zdjęcia z wycieczek, uroczystości lub zajęć dydaktycznych.

Mamy nadzieję że każdy znajdzie tu coś ciekawego.

Miejskie Przedszkole nr 16
ul. Starzyńskiego 9; 42-200 Częstochowa
tel: 34 3626383
mp16@edukacja.czestochowa.pl

Program ZDROWE NIETRUDNE

Program „Zdrowe - nietrudne” to inicjatywa producenta zdrowej żywności - marki Kupiec, który powstał w odpowiedzi na ustawę z września 2015 r. o żywieniu w szkołach.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, a pośrednio również wśród dorosłych oraz nauki o zdrowym odżywianiu, w szczególności poprzez wykreowanie wśród dzieci przeświadczenia, że zdrowe żywienie ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka,zaś nauka o zdrowym żywieniu może stanowić atrakcyjną formę spędzania czasu. W naszym przedszkolu program ten był realizowany w dwóch grupach wiekowych, a mianowicie w gr. II - 3-latki oraz gr. X - 6-latki.

W ramach zajęć dzieci utrwaliły zasady zdrowego żywienia, poznały Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, a także przyporządkowywały produkty spożywcze do ich odpowiednich pięter. Nie zabrakło również zabaw takich jak: ,,Sałatka owocowa”, "Zupa jarzynowa' czy ,,Wesołe witaminki” oraz ćwiczeń ruchowych. Poza tym przedszkolaki z gr. X wyknywały sałatkę owocową. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zadaniach przygotowanych przez nauczycielki grup.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.zdrowenietrudne.pl/.
Na stronie programu znajduje się strefa dla dzieci i rodziców.


Podsumowanie programu "Żywienie na wagę zdrowia" - "Klub Zdrowego Przedszkolaka"


W roku szkolnym 2016/2017 w naszym przedszkolu realizowany był programu „Klub zdrowego przedszkolaka” w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego „Żywienie na wagę zdrowia”, który wpisuje się w projekt Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt. „Zdrowe dziecko – Zdrowy dorosły – Zdrowa rodzina”.

Głównym celem tego programu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej oraz poprawa jakości żywienia. Program realizują placówki z każdego szczebla nauczania i wychowania. Jednak to najmłodsi są najbardziej chłonni wiedzy, ale przede wszystkim skłonni do wypracowania nawyków zdrowego stylu życia, które niewątpliwie zaowocują w ich przyszłości. Program ten ma na celu uświadomienie najmłodszemu pokoleniu jak ważne jest zdrowie oraz przyczynienie się do ukształtowania w nim nawyków zdrowego stylu życia.

W grupie X w ciągu roku szkolnego przeprowadzono cykl zajęć o tematyce:

1. Zdrowe żywienie i aktywność fizyczna.
2. Czyste ręce.
3. Walka z wirusami i bakteriami.
4. Unikanie dymu z papierosów.
5. Bezpieczne opalanie.


Język migowy
Grupa VII, IX i X właśnie zakończyły przedszkolny kurs języka migowego. Przedszkolaki chętnie uczyły się komunikować
w sposób niewerbalny w postaci języka migowego,
poznały wiele słów i tworzyły z nich zdania.
Znają też alfabet języka migowego.
Wiedzą, że jeśli spotkają kolegę lub koleżankę niesłyszących to mogą się
z nimi porozumiewać migając.

Przedszkolaki w szkole
8 czerwca grupa IX wybrała się do szkoły podstawowej, gdzie uczestniczyła w lekcji klasy II pt. "Przygoda z książką" prowadzoną przez wychowawcę panią Małgorzatę Malczyk. Dla naszych przedszkolaków była to nie tylko niezwykła przygoda z literaturą ale również przygoda ze szkołą. Pięcio i sześciolatki poczuły się jak prawdziwi uczniowie...
DYŻUR WAKACYJNY
Informacja dla RodzicówNA DYŻUR WAKACYJNY W LIPCU WSZYSTKIE ZAPISANE DZIECI ZOSTAŁY PRZYJĘTE
PODPISANIE UMÓW NASTĄPI W DNIACH 19-20 .06.2017
Olimpiada Sportowa "Skaczę, biegam, podskakuję i zdrowo się czuję"


Dnia 02.06. 2017r nasze przedszkolaki z grupy VII oraz IX wzięły udział w II edycji Olimpiady Sportowej „Skaczę, biegam, podskakuję i zdrowo się czuję”. Olimpiada odbyła się przy współpracy
z Miejskim Przedszkolem Nr 12. Nasi milusińscy wywalczyli miejsce III, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie.

Wszystkie nasze poczynania można obejrzeć pod adresem
http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=23032
lub
odwiedzając naszą galerię zdjęć.
PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA
1 czerwca 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. W ogrodzie przedszkolnym czekało moc atrakcji dla dzieci m.in.: malowanie twarzy, wspólne zabawy ruchowe i muzyczne, suchy basen z kulkami, kule wodne, a także konkursy sportowe, tatuaże, zabawy z balonami, rysowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych, pokaz żużlowca, zabawy popołudniowe z dj. oraz rodzicami. W trakcie pikniku dzieci również miały możliwość zjedzenia kiełbaski z grilla czy waty cukrowej. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi w Dzień Dziecka.


Wycieczka gr. VIII i X do OSR "Strzelnica" w Kochcicach

Dnia 30 maja dwie grupy VIII i X udały się na wycieczkę do Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Strzelnica" w Kochcicach. Dzieci miały do dyspozycji park atrakcji, domek Gargamella do góry nogami, animacje dla dzieci: malowanie twarzy, zajęcia plastyczne.
Wycieczka
30 maja grupa VI i IX pojechały na wycieczkę do Pracowni Zabawek i Manufaktury Słodyczy w Żarkach. Dzieci samodzielnie zdobiły zabawki wykonane z drewna, a także własnoręcznie wykonały lizaki. Obejrzały też proces tworzenia słodyczy w manufakturze. Więcej zdjęć w galerii zdjęć.
Przedstawienia w wykonaniu dzieci z grupy VII


Dzieci z grupy VII tym razem w roli gospodarzy. W dniach 17,18,19 maja bieżącego roku gościliśmy w naszych progach dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 32, pierwszoklasistów z Szkoły Podstawowej Nr 50 oraz młodszych kolegów i koleżanki z naszego przedszkola. Nasze starszaki przedstawiły program artystyczny pt; "Żyj zdrowo, kolorowo".

Radosne występy dały nam wszystkim wiele radości, uświadomiły iż nasze zdrowie jest wartością nadrzędną. Serdecznie dziękujemy naszym milusińskim za piękne występy. Dziękujemy gościom za odwiedziny w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w naszej galerii w folderze "Zdrowo, kolorowo".
Konkurs Piosenki Angielskiej LITTLE STARS
Dnia 22 maja 2017 w Częstochowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków-Little Stars. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Sześcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w eliminacjach. Pod opieką swoich nauczycieli języka angielskiego przygotowywali się do wystąpienia. Serdecznie gratulujemy im odwagi, zdolności wokalnych i językowych 

W ostatnim etapie konkursu wzięła udział 5-letnia Liliana Budzikur i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Pośród 49 innych dzieci dostrzeżono jej talent i przygotowanie. Gratulujemy Ci Lilianko!:) a organizatorom dziękujemy za wyróżnienie 
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:04
Zachód słońca: 20:31

Dzień trwa:
15 Godzin 27 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 3:00
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,263,830 Unikalnych wizyt