Grudzień 18 2017 19:22:08
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Powitanie

Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola.

Bardzo nam miło że nas odwiedziliście. Stronę przygotowaliśmy z myślą o rodzicach i ich pociechach, przyjaciołach przedszkola i wszystkich gościach. Mamy nadzieję, że to co tutaj zobaczycie i przeczytacie spodoba się wam i będziecie do nas wracać. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tworzenie tej strony poprzez państwa opinie na temat samej strony jak i pracy przedszkola. Na stronie będziecie Państwo mogli znaleźć ważne informacje i dokumenty dotyczące pracy placówki, ale także informacje z wydażeń z życia przedszkola, zdjęcia z wycieczek, uroczystości lub zajęć dydaktycznych.

Mamy nadzieję że każdy znajdzie tu coś ciekawego.

Miejskie Przedszkole nr 16
ul. Starzyńskiego 9; 42-200 Częstochowa
tel: 34 3626383
mp16@edukacja.czestochowa.pl

Dokarmiamy ptaki
Informacja dla RodzicówJak co roku przedszkolaki zadbały o ptaszki w przedszkolnym ogrodzie i przygotowały dla nich smakołyki. Teraz będzie im łatwiej w zimowe dni.
Mikołajki 2017
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta Św. Mikołaja od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu, jest to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku.
W tym roku studentki Instytutu Edukacji Przedszkolnej i Szkolnej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie wprowadziły nas w świąteczny nastrój poprzez przedstawienie mikołajkowe.
Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania,przedszkolaki zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie, a po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami.
Konferencja Daltońska Lublin, 17 listopada 2017 r.
17 listopada 2017 r. odbyła się tradycyjnie już organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Dalton Międzynarodowa Konferencja Daltońska we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie, pod tytułem „Przyszłość zaczyna się dziś”- Plan Daltoński odpowiedzią na różnorodność potrzeb rozwojowych dzieci. Nasza placówka bierze udział w wielu szkoleniach oraz konferencjach mających na celu Certyfikację jako Placówki Daltońskiej.
W ramach Planu Daltońskiego głównym zadaniem nauczyciela jest instruowanie i uczenie poprzez odpowiadanie na pyta-
nia zadawane przez poszczególne dzieci lub grupy dzieci.
Nauczyciel zmienia się z lidera procesu w coacha procesu, który
tworzy uczniom warunki, w których będą mogli w naturalny dla
nich sposób uczyć się. Dzieci nie mogą tylko reagować na inicjatywę nauczyciela. Należy przenieść swoją dominację w klasie na
ucznia, w myśl zasady: Nie rób za dziecko nic, co potrafi zrobić
samo.
Nauczyciel daltoński ma szacunek do indywidualnych cech
swoich wychowanków, czego wyrazem jest taka organizacja
pracy w klasie, która różnicuje tempo pracy, czas pracy, a nawet
temat. Zamiast wyjaśniać i tłumaczyć, co niejednokrotnie jest
czasochłonne i mało efektywne, daje uczniom krótkie instrukcje.
Nauczyciel daltoński nie udziela dzieciom pomocy bezpośredniej, ale daje im czas na samodzielne myślenie i poszukiwanie
rozwiązań.
Dziękujemy serdecznie pani Katarzynie Prezes PS Dalton
Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 16 w Ostrowcu Świętokrzyskim
oraz panu Roelowi Prezesowi Dalton International Konsultant ds. międzynarodowych – Dalton International za możliwość udziału w tak wspaniałej konferencji.
Konkurs plastyczny "Dzień Pluszowego Misia"
Informacja dla RodzicówProszę państwa oto miś
25 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Pluszowego Misia. Pierwsza maskotka miś powstała 115 lat temu i do dzisiaj cieszy się niesłabnącą sympatią nie tylko dzieci. Miło nam poinformować, iż III miejsce w konkursie plastycznym zdobyła Zuzia z grupy IX zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 48. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji pod adresem
http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=24075
Konkurs logopedyczno-recytatorski
Troje naszych przedszkolaków wzięło udział
w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. "Wiersze liściem malowane".
Komisja konkursowa przyznała Blance, Poli i Adasiowi wyróżnienia.
Nasze dzieci pięknie się zaprezentowały. Gratulujemy!!!!
Spotkanie z dietetyk Naturehouse

Mieliśmy przyjemność gościć Panią dietetyk Katarzynę Stankow, która w grupie VI w ramach współpracy z Naturehouse- Centrum Dietetycznym, przeprowadziła prelekcję o zdrowym odżywianiu
oraz warsztaty kulinarne.


Dzieci poznały zasady prawidłowego odżywiania, rozwinęły wyobraźnie żywieniową a także próbowały różnych produktów spożywczych.
Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i trzeba przyznać, że już dużo wiedziały na temat zdrowego stylu życia.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.Konkurs recytatorski
22 listopada pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim "Jesienne spotkania z poezją", które odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 31. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, Bartosz Z. otrzymał wyróżnienie. Uczestnikom gratulujemy pięknych występów.
Finał konkursu plastycznego "Kim chcę zostać, gdy dorosnę".
Informacja dla RodzicówW dniu 07.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Częstochowie komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs plastyczny "Kim będę, gdy dorosnę?" Komisja biorąc pod uwagę walory estetyczne pracy, trud włożony w jej wykonanie, dobór technik plastycznych, zgodność pracy z tematyką konkursu przyznała:

I miejsce - Adasiowi S. z grupy X

III miejsce - Alicji D. z grupy X

Wyróżnienie - Wiktorii W. z grupy X

W dniu 13 listopada 2017r odbyło się wręczenie dyplomów i nagród młodym artystom.


Dbamy o ząbki w naszym przedszkolu
W naszym przedszkolu w ramach Tygodnia Zdrowych Zębów gościły higienistki stomatologiczne z Dentolandii, Pani Ola i Pani Patrycja. Prowadziły prelekcję w ramach programu "Akademii Zdrowego Uśmiechu", podczas której dzieci uczyły się prawidłowo dbać o ząbki, a także dowiedziały się, że wizyta u dentysty wcale nie musi być straszna. Oprócz tego każde dziecko z naszego przedszkola miało sprawdzone przez higienistki ząbki pod kątem próchnicy, a rodzice otrzymali diagramy z wynikami badania.
Konkurs Piosenki Angielskiej
W dniu 26 października 2017r. dzieci z grupy V reprezentowały nasze przedszkole w Konkursie Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Częstochowie.
W konkursie udział wzięła grupa, w której śpiewali: Natalia C., Lilianna, Karolinka, Zuzia, Natalia J. oraz Adaś. Mali piosenkarze przygotowali na tę okazję piosenkę o 5 uroczych małpkach - ”Five little monkeys”. Po pięknych wykonaniach i dobrej zabawie nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Nasze wspaniałe małpki stanęły na podium zajmując wysokie II miejsce. Gratulujemy!!
Akademia Aquafresh
W tym roku już po raz szósty nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, konkursach, w których zdobywały odznaki Akademii..., uczyły się prawidło myć ząbki.
Otrzymały też materiały edukacyjne do domu.
Program realizowany był w ramach odbywającego się w naszej placówce Tygodnia Zdrowych Zębów.
Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:37
Zachód słońca: 15:38

Dzień trwa:
8 Godzin 00 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:26
Wygenerowano w sekund: 0.00 1,304,073 Unikalnych wizyt