Luty 25 2017 09:59:12
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Powitanie

Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola.

Bardzo nam miło że nas odwiedziliście. Stronę przygotowaliśmy z myślą o rodzicach i ich pociechach, przyjaciołach przedszkola i wszystkich gościach. Mamy nadzieję, że to co tutaj zobaczycie i przeczytacie spodoba się wam i będziecie do nas wracać. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tworzenie tej strony poprzez państwa opinie na temat samej strony jak i pracy przedszkola. Na stronie będziecie Państwo mogli znaleźć ważne informacje i dokumenty dotyczące pracy placówki, ale także informacje z wydażeń z życia przedszkola, zdjęcia z wycieczek, uroczystości lub zajęć dydaktycznych.

Mamy nadzieję że każdy znajdzie tu coś ciekawego.

Miejskie Przedszkole nr 16
ul. Starzyńskiego 9; 42-200 Częstochowa
tel: 34 3626383
mp16@edukacja.czestochowa.pl

Dzień Mowy Ojczystej
22 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski z okazji Dnia Mowy Ojczystej. Dzieci pięcio- i sześcioletnie recytowały wiersze, które potocznie nazywamy łamańcami językowymi, ponieważ są one bardzo trudne w wymowie, jak choćby sławny Chrząszcz z Szczebrzeszyna. Nasze przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem lepiej niż niejeden dorosły :). Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania z wyborem zwycięzców. Ostateczny werdykt wyglądał następująco: I miejsce- ex aequo Pola Sz. i Bruno W., II miejsce- Szymon S., III miejsce - Małgosia S. Gratulujemy!!!
DAJ COŚ OD SERCA
W walentynkowe święto rozpoczęliśmy wewnętrzną akcję zbierania darów dla Domu Małych Dzieci im. E. Bojanowskiego w Częstochowie. Ogrom dobroci i ofiarności, który wypłyną ze strony rodziców i wszystkich pracowników przedszkola spowodował wiele uśmiechów radości. Dziękujemy po stokroć za dobre serce i za chęć czynienia dobra.
"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego" (złota myśl)Bal Karnawałowy


Drodzy Rodzice

Przypominamy, że Bal Karnawałowy w Naszym Przedszkolu odbędzie się 23 lutego (czwartek) od godziny 9:30. Prosimy o przygotowanie strojów karnawałowych.
W trakcie Balu przewidziano wiele atrakcji: gry konkursy, zabawy integracyjne zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.
Zajęcia z rodzicami
InformacjeW czwartek 2 lutego w gr.VI odbyły się zajęcia w obecności rodziców. Celem tych zajęć było pokazanie rodzicom co dzieci już się nauczyły, włączenie rodziców do Akcji pomagania ptakom, wzmacnianie więzi rodzinnej między dziećmi i ich rodzicami oraz przedszkolem poprzez wspólne działanie i zabawę. Bardzo dziękujemy rodzicom za dotychczasową współpracę, poświęcony czas, uśmiech i wspólną zabawę!!!
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja zbierania monet miała na celu pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale równie ważnym celem akcji jest działanie edukacyjne, czyli pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Po zakończonej akcji wszystkie „grosiki” zostały dokładnie posegregowane , policzone i wysłane do potrzebujących dzieci. Nasze przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wraz z najbliższymi uzbierały łączną kwotę 98 zł.


Wszystkim bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy!

XV OGÓLNOPOLSKIE "WRĘCZYCKIE JASEŁKA 2017" - TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE BUDUJĄCE TOŻSAMOŚĆ

W dniach 10-12 stycznia 2017r. odbyły się przesłuchania konkursowe XV Ogólnopolskich "Wręczyckich Jasełek 2017" we Wręczycy Wielkiej. Nasze przedszkole po raz pierwszy na tym konkursie reprezentowały dzieci z gr. X pod kierunkiem p. Haliny G. oraz Katarzyny N. Najważniejszymi celami tego konkursu było:
-kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych;
-prezentacja widowisk jasełkowych i innych form teatralnych związanych z misterium Świąt Bożego Narodzenia;
-konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych;
-zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i kultywowaniu tradycji świątecznych i wyjątkowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
Do konkursu zaproszono zespoły teatralne z całej Polski działające w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, placówkach oświatowo-wychowawczych, domach i ośrodkach kultury, parafiach i innych. Zespoły były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych.

Miło nam poinformować, iż gr. X zajęła podczas tego konkursu III miejsce i dn. 14 stycznia 2017r. na sali widowiskowej G.O.K. we Wręczycy Wielkiej odebrała nagrodę oraz dyplom. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci. Gratulujemy!MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"


Dnia 05.01.2017r. w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 35 im. Małego Księcia w Częstochowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Hej kolęda, kolęda". Głównymi celami konkursu wokalnego było:
-rozwijanie zainteresowań muzycznych i wokalnych u dzieci;
-prezentowanie młodych talentów i wdrażania dzieci do publicznych występów;
-kultywowanie tradycji rodzinnego śpiewania kolęd i pastorałek w różnych krajach świata.

Nasze przedszkole repezentowały dzieci z trzech grup: Szymon z gr. VI, Zosia z gr. IX oraz Karol z gr. X.
Miło nam poinformować, iż Zosia zajęła I miejsce. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

Goście w gr VI
Informacja dla RodzicówGrupa VI z Panią Kasią i Panią Terenią dnia 11.01.2017r gościli klasę I z wychowawczynią Panią Martą ze Szkoły Podstawowej nr 50. Celem tej wizyty było wystawienie Jasełek przez gr VI dla kolegów i koleżanek ze szkoły i zaprezentowanie swoich umiejętności wokalno - recytatorskich.
Publiczność mogła przeżyć historię narodzin Jezusa. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia dzieciątka, pasterzy, królów, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie goście nagrodzili młodych aktorów brawami.
Bardzo dziękujemy pani Marcie i dzieciom z klasy I za przybycie, za dotychczasową współpracę, uśmiech i wspólną zabawę.
Ptasia stołówka
InformacjeMnóstwo radości przysporzył dzieciom śnieg, ale nie taki był główny powód wyjścia na dwór. Grupa VI wraz z Panią Kasią bardzo przejęła się ptaszkami, które zimą mają trudności w znalezieniu pożywienia, dlatego postanowiły je dokarmić. Dzieci nasypały do powieszonych karmników mnóstwo smakołyków dla wygłodniałych skrzydlatych przyjaciół.
Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017
Wigilia


Szanowni Rodzice!

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.
Informujemy, iż w dniu 19 grudnia 2016 r. w naszym przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych w SP nr 50 odbędzie się uroczysta Wigilia dla wszystkich dzieci w grupach. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:31
Zachód słońca: 17:16

Dzień trwa:
10 Godzin 44 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:42
Wygenerowano w sekund: 0.58 1,141,870 Unikalnych wizyt