Październik 19 2017 07:22:02

· Najnowszy użytkownik: edgar

Nasze certyfikaty
Program ZDROWE NIETRUDNE

Program „Zdrowe - nietrudne” to inicjatywa producenta zdrowej żywności - marki Kupiec, który powstał w odpowiedzi na ustawę z września 2015 r. o żywieniu w szkołach.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, a pośrednio również wśród dorosłych oraz nauki o zdrowym odżywianiu, w szczególności poprzez wykreowanie wśród dzieci przeświadczenia, że zdrowe żywienie ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka,zaś nauka o zdrowym żywieniu może stanowić atrakcyjną formę spędzania czasu. W naszym przedszkolu program ten był realizowany w dwóch grupach wiekowych, a mianowicie w gr. II - 3-latki oraz gr. X - 6-latki.

W ramach zajęć dzieci utrwaliły zasady zdrowego żywienia, poznały Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, a także przyporządkowywały produkty spożywcze do ich odpowiednich pięter. Nie zabrakło również zabaw takich jak: ,,Sałatka owocowa”, "Zupa jarzynowa' czy ,,Wesołe witaminki” oraz ćwiczeń ruchowych. Poza tym przedszkolaki z gr. X wyknywały sałatkę owocową. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zadaniach przygotowanych przez nauczycielki grup.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.zdrowenietrudne.pl/.
Na stronie programu znajduje się strefa dla dzieci i rodziców.