Marzec 23 2018 05:51:16
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Konkurs plastyczny "Dzień Pluszowego Misia"
Informacja dla RodzicówProszę państwa oto miś
25 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Pluszowego Misia. Pierwsza maskotka miś powstała 115 lat temu i do dzisiaj cieszy się niesłabnącą sympatią nie tylko dzieci. Miło nam poinformować, iż III miejsce w konkursie plastycznym zdobyła Zuzia z grupy IX zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 48. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji pod adresem
http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=24075
Konkurs logopedyczno-recytatorski
Troje naszych przedszkolaków wzięło udział
w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. "Wiersze liściem malowane".
Komisja konkursowa przyznała Blance, Poli i Adasiowi wyróżnienia.
Nasze dzieci pięknie się zaprezentowały. Gratulujemy!!!!
Spotkanie z dietetyk Naturehouse

Mieliśmy przyjemność gościć Panią dietetyk Katarzynę Stankow, która w grupie VI w ramach współpracy z Naturehouse- Centrum Dietetycznym, przeprowadziła prelekcję o zdrowym odżywianiu
oraz warsztaty kulinarne.


Dzieci poznały zasady prawidłowego odżywiania, rozwinęły wyobraźnie żywieniową a także próbowały różnych produktów spożywczych.
Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i trzeba przyznać, że już dużo wiedziały na temat zdrowego stylu życia.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.Konkurs recytatorski
22 listopada pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim "Jesienne spotkania z poezją", które odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 31. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, Bartosz Z. otrzymał wyróżnienie. Uczestnikom gratulujemy pięknych występów.
Finał konkursu plastycznego "Kim chcę zostać, gdy dorosnę".
Informacja dla RodzicówW dniu 07.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Częstochowie komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs plastyczny "Kim będę, gdy dorosnę?" Komisja biorąc pod uwagę walory estetyczne pracy, trud włożony w jej wykonanie, dobór technik plastycznych, zgodność pracy z tematyką konkursu przyznała:

I miejsce - Adasiowi S. z grupy X

III miejsce - Alicji D. z grupy X

Wyróżnienie - Wiktorii W. z grupy X

W dniu 13 listopada 2017r odbyło się wręczenie dyplomów i nagród młodym artystom.


Dbamy o ząbki w naszym przedszkolu
W naszym przedszkolu w ramach Tygodnia Zdrowych Zębów gościły higienistki stomatologiczne z Dentolandii, Pani Ola i Pani Patrycja. Prowadziły prelekcję w ramach programu "Akademii Zdrowego Uśmiechu", podczas której dzieci uczyły się prawidłowo dbać o ząbki, a także dowiedziały się, że wizyta u dentysty wcale nie musi być straszna. Oprócz tego każde dziecko z naszego przedszkola miało sprawdzone przez higienistki ząbki pod kątem próchnicy, a rodzice otrzymali diagramy z wynikami badania.
Konkurs Piosenki Angielskiej
W dniu 26 października 2017r. dzieci z grupy V reprezentowały nasze przedszkole w Konkursie Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Częstochowie.
W konkursie udział wzięła grupa, w której śpiewali: Natalia C., Lilianna, Karolinka, Zuzia, Natalia J. oraz Adaś. Mali piosenkarze przygotowali na tę okazję piosenkę o 5 uroczych małpkach - ”Five little monkeys”. Po pięknych wykonaniach i dobrej zabawie nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Nasze wspaniałe małpki stanęły na podium zajmując wysokie II miejsce. Gratulujemy!!
Akademia Aquafresh
W tym roku już po raz szósty nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, konkursach, w których zdobywały odznaki Akademii..., uczyły się prawidło myć ząbki.
Otrzymały też materiały edukacyjne do domu.
Program realizowany był w ramach odbywającego się w naszej placówce Tygodnia Zdrowych Zębów.
Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!
Ubezpieczenie NW AXAWniosek o wypłatę świadczenia

https://bezpieczny.pl/wniosek-nnw-szkolne
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


20 września 2017r. (ŚRODA) obchodzony jest VI Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm uchwałą Rzeczpospolitej Polskiej, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci.Tego dnia w naszym Przedszkolu zarówno dla dzieci 3-4-letnich jak i 5-6-letnich zostaną zorganizowane zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, odśpiewanie ulubionych przez dzieci piosenek oraz mini disco.Akcja Sprzątanie świata
"Nie ma śmieci - są surowce" to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątania świata. Fundacja Nasza Ziemia zwraca w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania.
Zgodnie z powyższym przesłaniem 6-latki z gr. IX i X wykorzystały do stworzenia "Robota" plastikowe butelki, pojemniki, rurki. W pracy pomagał nam p. Andrzej. Dzieci były bardzo zaangażowane w projektowanie i budowę robota, a jednocześnie zobaczyły, że "śmieci" to też surowiec z którego dużo można zrobić.
Dzieci Filip T, Wiktoria W, Ignacy S, Jan P z pomocą rodziców wykonali z śmieci - surowców: pudełeczko na skarby, świnkę skarbonkę, świnkę, doniczkę, w której Ignaś zasadził kwiatka. Gratulację dla dzieci za pomysł, dla rodziców za zaangażowanie.
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:36
Zachód słońca: 17:59

Dzień trwa:
12 Godzin 23 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:04
Wygenerowano w sekund: 0.00 1,366,414 Unikalnych wizyt