Grudzień 18 2017 19:13:39
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY KONKURS TAŃCA "ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI"

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs tańca "Roztańczone przedszkolaki". Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.
Celami konkursu były:
- Popularyzacja różnych form ruchowo-tanecznych.
- Pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci.
- Integracja dzieci.
- Rozwijanie umiejętności scenicznych.

Konkurs odbył się w związku z obchodzonym Międzynarodowego Dnia Tańca. W konkursie rywalizowali reprezentanci wszystkich grup naszego przedszkola. Łącznie wzięło udział ok. 100 małych tancerzy. Jury oceniało: poczucie rytmu, choreografię, ogólne wrażenie artystyczne, dobór strojów i rekwizytów. Po czym wyłoniło laureatów. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowano nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkie grupy zdobyły I miejsce. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!
Dzien Mamy i Taty
Impreza w przedszkolu22.05.2017 PONIEDZIAŁEK
GODZ 13,00-13,30 GRUPA IV
24.05.2017 ŚRODA
GODZ 12,15 - 12,45 GRUPA X SZKOŁA
GODZ 13,00 - 13,30 GRUPA I
GODZ 13,40 -14,10 GRUPA II
GODZ 14,20 - 14,50 GRUPA V
GODZ 12,15 - 12,45 GRUPA VI
25.05.2017 CZWARTEK
GODZ 12,15 - 12,45 GRUPA IX SZKOŁA
GODZ 13,00 - 13,30 GRUPA VIII
GODZ 13,40 -14,10 GRUPA III
GODZ 14,00 - 14,30 GRUPA VII
Dyżur wakacyjny
Informacja dla Rodziców
Dane rodziców/opiekunów prawnych

................................................................................................
(imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego)

................................................................................................
(imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego)

.................................. .......................................................
(telefon kontaktowy) (kontaktowy adres e-mail)


Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

do ………………………………………………………………………………………
(nazwa i adres przedszkola/zespołu szkolno-przedszkolnego/zespołu szkół)


Proszę o przyjęcie na dyżur wakacyjny: ………………………………………………………………………………………ur. ……………………………,
(imię i nazwisko dziecka) (data urodzenia)

zamieszkałej/zamieszkałego: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………….
(adres zamieszkania dziecka – ulica i nr domu)

Obecnie dziecko uczęszcza do przedszkola/zespołu szkolno-przedszkolnego/zespołu szkół:

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
(nazwa i adres przedszkola/zespołu szkolno-przedszkolnego/zespołu szkół)


W dyżurującym przedszkolu/zespole szkolno-przedszkolnym/zespole szkół dziecko będzie przebywało w terminie od ..……………… do ………..…….. w godzinach od ..….……..… do ………..…… (np. od 7.00 do 16.30) oraz korzystało z wyżywienia.


Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych

Oświadczam, że podane dane są zgodne ze stanem faktycznym.

Oświadczam, że (zaznaczyć, jeśli dotyczy):
 Oboje jesteśmy rodzicami pracującymi,
 Jestem pracującym rodzicem samotnie wychowującym dziecko.

Przyjmuję do wiadomości, że potwierdzeniem zapisania dziecka na dyżur wakacyjny będzie podpisanie umowy z dyrektorem dyżurującej placówki oświatowej oraz wniesienie opłaty za wyżywienie w wysokości i na wskazany rachunek, przy czym:
- w przypadku zapisania dziecka na dyżur w lipcu w terminie do 23 czerwca br.,
- w przypadku zapisania dziecka na dyżur w sierpniu w terminie do 24 lipca br.
Brak umowy lub opłaty za wyżywienie oznacza rezygnację rodziców/opiekunów prawnych z miejsca w dyżurującym przedszkolu/zespole szkolno-przedszkolnym/zespole szkół i powoduje wykreślenie dziecka z listy dzieci zapisanych na dyżur.

Oświadczenie dotyczące danych osobowych

Dane osobowe zawarte we wniosku będą wykorzystywane wyłącznie w celu przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny i organizacji opieki nad dzieckiem w dyżurującym przedszkolu/zespole. Administratorem danych osobowych jest dyrektor przedszkola/zespołu szkolno-przedszkolnego/zespołu szkół, do którego złożono wniosek.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych we wniosku. Oświadczam, że mam świadomość przysługującego mi prawa wglądu do treści danych oraz ich poprawiania - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (jt. Dz. U. z 2016 roku poz. 922).

Częstochowa, dnia …………………………


………………………………………………………………… ………………….…………..…………………………………… (podpis rodzica/opiekuna prawnego) (podpis rodzica/opiekuna prawnego)
Dyżur wakacyjny
Informacja dla Rodziców
DYŻURY WAKACYJNE PRZEDSZKOLI W ROKU 2017


Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w roku 2017 miejskie przedszkola w Częstochowie będą pełnić miesięczne dyżury wakacyjne.
Rodzice zapisują dzieci do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych poprzez osobiste dostarczenie zgłoszenia do placówki dyżurującej w terminie od 4 do 31 maja 2017 r.
Zgłoszenia dokonuje się wg wzoru wniosku o przyjęcie na dyżur wakacyjny dostępnego w przedszkolu/zespole szkolno-przedszkolnym lub na stronie internetowej placówki i Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl.
Decyzję o przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny podejmuje dyrektor dyżurującego przedszkola lub zespołu szkół/szkolno-przedszkolnego kierując się:
 ilością miejsc,
 zasadą pierwszeństwa dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica samotnie wychowującego dziecko,
 zasadą przyjmowania na dyżur dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych. Dzieci nie zapisane do miejskich przedszkoli/oddziałów przedszkolnych nie będą przyjmowane.
Potwierdzeniem zapisania dziecka na dyżur wakacyjny jest:
- zawarcie umowy pomiędzy dyżurującym przedszkolem/zespołem reprezentowanym przez dyrektora a rodzicami/rodzicem oraz
- wniesienie opłaty za wyżywienie z tygodniowym wyprzedzeniem tj. w terminie do 23 czerwca 2017 r. - w przypadku zapisania dziecka na dyżur w lipcu oraz do 24 lipca 2017 r. - w przypadku zapisania dziecka na dyżur w sierpniu.
Brak umowy lub brak opłaty powoduje wykreślenie dziecka z listy dzieci zapisanych na dyżur.
XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI O TEMATYCE PRZYRODNICZEJ
24 kwietnia 2017r. w SP nr 50 odbył się XIII międzyszkolny konkurs piosenki o tematyce przyrodniczej. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z gr. IX Zosia K. i z gr. X Zosia L. Konkurs stanowił okazję do uświetnienia niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Ziemi. Młodzi artyści zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III.
I miejsce zajęła Zosia K. z gr. IX.
II miejsce zajęła Zosia L. z gr. X.

Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

Światowy Dzień Książki

23kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W naszym przedszkolu też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Na co dzień czytamy dzieciom książeczki, do czytania zapraszamy gości czy Rodziców. W Światowym Dniu Książki dzieci z gr. X wybrały się do Biblioteki. Pani bibliotekarka w bardzo ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki bibliotekarstwa, oprowadziła dzieci po bibliotece. Starszaki miały możliwość poznania i obejrzenia teaktrzyku Kamishibai pt. Szukając Marudka czytanej tą japońską metodą. Jest to wywodząca się z Japonii technika opowiadania i głośnego czytania, gdzie z drewnianej skrzyneczki dzieci oglądają ilustracje i słuchają tekstu bajki. Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w historię zagubionego pieska, gdzie chłopiec o imieniu Leoś wyrusza na poszukiwania swojego psa Marudka. Dzięki takiej formie lektury dzieci uczą się nie tylko odczytywania sensów z obrazów, ale także tworzenia własnej historii, jak również mogą tworzyć własne zakończenie. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie.

W grupie X zorganizowałyśmy wystawkę ulubionych bajek, opowiadań tzw. kącik Wędrującej książki, które dzieci przyniosły z domu, a następnie każdemu dziecku została założona karta czytelnika. Starszaki mają możliwość wypożyczenia książeczek do domu, gdzie mogą samodzielnie lub wspólnie z rodzicem przeczytać bajeczkę. Chcemy zachęcać dzieci do oglądania, a później do czytania bajek, gdyż "moda" na czytanie gaśnie, a książka wprowadza przecież w tak cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wspaniałych przeżyć.

Zachęcajmy dzieci do czytania, a te najmłodsze do oglądania książeczek!


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia, jak co roku świętujemy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w ubiegłym tygodniu w gr. X przeprowadzony był cykl zajęć, zabaw i ćwiczeń poruszających zagadnienia ekologiczne. Dzieci zapoznały się ze sposobem ochrony przyrody, a także w jaki sposób segregować odpady, obejrzały filmy edukacyjne Rady na odpady, czyli gdzie znikają śmieci?, Drugie życie butelki itp.. Na podsumowanie tematyki tygodniowej przedszkolaki wyraziły swoje spostrzeżenia w oparciu o zdobytą wiedzę w formie plakatów w grupach. Dzień Ziemi obchodzimy raz do roku, lecz myślimy, że nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on cały rok.
Starszaki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 50


Dn. 12 kwietnia 2017r. starszaki z grupy X uczestniczyły w lekcji klasy 2 SP nr 50 w Częstochowie. Dzieci wraz z uczniami brały udział w zajęciach n/t Wielkanoc - wiosenne święta przygotowanych przez wychowawczynię klasy 2 Panią Małgosię M. W trakcie lekcji dzieci odpowiadały na pytania na podstawie wysłuchanego tekstu, porównywały zwyczaje Świąt Wielkanocnych w naszym regionie między zwyczajami kaszubskimi, czytały zdania pod ilustracjami, wykonywały zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Za miło spędzony czas serdecznie dziękujemy!
WIELKANOCNE KONKURSY PLASTYCZNE

1.Konkurs plastyczny Ludowe tradycje związane z wiosną i świętami wielkanocnymi organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 8 - w kategorii wiekowej 5-6 latki, Lena K. z gr. X otrzymała wyróżnienie, otrzymała dyplom oraz nagrody.

2.Wielkanocny Konkurs Plastyczny Moja Wielkanoc - Na konkurs wpłynęło 356 prac z całego regionu (m. in. z Katowic, Marklowic, Tworogu, Boronowa, Konopisk, Chełma, Krupskiego Młyna i Częstochowy) a także z warmińsko-mazurskiego Olsztyna.
Celami konkursu były:
– uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kultywowanie tradycji,
– propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi,
– rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
– pobudzenie dziecięcej wyobraźni,
– ocalenie od zapomnienia dziedzictwa dorobku kulturowego.

W kategorii wiekowej przedszkola, Lena K. z gr. X zdobyła II miejsce, za co również otrzymała dyplom oraz nagrody.
Gratulujemy!
Konkurs plastyczny "Bezpieczny przedszkolak"

Podczas VII edycji konkursu plastycznego p.t. Bezpieczny przedszkolak wpłynęły 74 prace z 12 przedszkoli miasta Częstochowy. Jury w grupie starszej nagrodziło 13 prac, oraz 1 pracę w grupie młodszej. Milo nam poinformować, iż Pola Sz. z gr. X w kategorii 5-6 latki zajęła II miejsce, za które otrzymała dyplom oraz nagrody. Gratulujemy!
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GR. X
10 kwietnia 2017r. w gr. X odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców n/t Wkrótce Wielkanoc.Podczas zajęć rodzice mogli poznać formy i metody pracy z dziećmi, obserwować zachowanie i aktywność własnego dziecka na tle grupy. W czasie wykonywanych zadań przesz dzieci wykorzystane były elementy pedagogiki Daltońskiej. Dzieci zaś miały okazję pochwalić się przed rodzicami swoją wiedzą i umiejętnościami dot. glównie umiejętności czytania ze zrozumieniem, umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10, znajomością symboli Świąt Wielkanonych, wykonać pracę plastyczną techniką dequpage, przedstawić zwyczaj chodzenia z Gaikiem w czasie świąt, jak również zaprezentować zabawę ludową pochodzącą z naszego regionu częstochowskiego Michał.
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:37
Zachód słońca: 15:38

Dzień trwa:
8 Godzin 00 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:26
Wygenerowano w sekund: 0.00 1,304,044 Unikalnych wizyt