Październik 19 2017 07:26:25
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI


Bajki poznane w dzieciństwie zostają w naszym sercu przez całe życie.

2 kwietnia 2017r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek oraz czytania wśród najmłodszych. Obchodzone jest w rocznicę urodzin słynnego baśniopisarza Hansa Christiana Andresena. Przedszkolaki z gr. X w ramach tego dnia rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Zagadki przeplatane były różnymi zabawami i oczywiście czytaniem utworów przez dzieci.

Zakładamy własny ogródek


Dzieci z gr. X założyły własny ogródek w sali. Wcześniej przygotowane nasiona: owsa, kukurydzy, szczypiorku, rzeżuchy wysiewały do doniczek z ziemią. Również wspólnie sadziły cebulę, czosnek. Posialiśmy zboże oraz posadziliśmy dwa rodzaje kwiatów: hiacynta i żonkile. Założyliśmy również hodowlę fasoli i cebuli. Jedne nasiona wsadziliśmy wprost do ziemi, a drugie na gazie, zanurzonej w słoiku z wodą. W ten sposób dzieci obserwują różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście. Przedszkolaki również utrwalały swoje wiadomości n/t budowy roślin, dowiedziały się jakie właściwości ma cebula, dlaczego płaczemy w czasie jej obierania, wyjaśniały co to znaczy "ubierać się na cebulkę".
Dzieci uczą się jak należy codziennie pielęgnować i dbać o posadzone rośliny.


MUZYCZNE ZABAWY Z INSTRUMENTAMI TZW. "PRZESZKADZAJKAMI"

W grupie X odbyły się zajęcia muzyczne z wykorzystaniem instrumentów muzycznych perkusyjnych tzw. przeszkadzajek. Przeszkadzajki według nazwy mają za zadanie przeszkadzać, jednak pomagają. W grupie tych instrumentów znajdziemy szeroką gamę bardzo ciekawych i przydatnych perkusjonaliów, takich jak cabasa, janczary, shakery i wiele innych.
Dzieci poznały szereg przedziwnie brzmiących i działających przeszkadzajek, które mają za zadanie skojarzyć swoim dźwiękiem odgłosy natury, dźwięki z bajek itd. Dzieci świtnie się bawiły. Dziękujemy Pani Paulinie Z., nauczycielce muzyki za spotkanie!Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Miło jest nam poinformować, że dnia 26.04.2017r
nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pisanka wielkanocna"
organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 11 w Częstochowie.
Aleksandra K. z grupy I zajęła I miejsce.
Gratulujemy Oli

Obchody Dnia Ziemi
Informacja dla Rodziców22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Został on ustanowiony, aby uświadomić ludziom problemy i wyzwania stojące przed naszą planetą.
W naszym przedszkolu również był ten dzień obchodzony. Dzieci wysłuchały ciekawej prelekcji przygotowanej przez Pana leśniczego z Nadleśnictwa Złoty Potok. Miała ona na celu kształtowanie u dzieci aktywnej postawy wobec ochrony lasów przez zapoznanie ich z niebezpieczeństwami grożącymi lasom.
Grupa VI i VII obejrzały prezentacje na temat, rJakie działania można podjąć, aby zadbać o naszą planetę. A następnie zilustrowały wybraną przez siebie czynność i stworzyliśmy plakat.
"Kapelusz Pani Wiosny"
Informacje

Miło jest nam poinformować, że dnia 03.04.2017r nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kapelusz Pani Wiosny" organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 17. Wyróżnienie otrzymał Juliusz z grupy VII.
Z całego serca Gratulujemy
KONKURS RECYTATORSKI "PODRÓŻE, PRZYRODA I JA"


Dn. 06.04.2017r. odbył się konkurs recytatorski w SM "Północ" pod hasełm "Podróże, przyroda i ja". Głównymi celami tego konkursu było m.in.: prezentacja umiejętności artystycznych, dostarczenie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich o tematyce przyrodniczej, popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce podróżniczej. Konkurs odbywał się dwóch kategriach wiekowych 3-4latki oraz 5-6latki. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z gr. V Nadia R., z gr. VI Wiktoria P. oraz z gr. X Pola Sz. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy!
Strażak u maluszków

Do naszych maluszków zawitał strażak z częścią niezbędnego mu zaopatrzenia. Opowiadał nam o swoim zawodzie, który
kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów. Chociaż stanowią one jeden z elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego. Dziękujemy tatusiowi Mai za uprzejmość, zaangażowanie i trud, który włożył w przygotowanie pokazu dla najmłodszych. Dziękujemy za wskazówki i wspólną naukę.
Spotkanie z Ratownictwem Medycznym
Dnia 28.03.2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Ratownikami Medycznymi.
To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.


Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy.
Serdecznie dziękujemy:)
Rekrutacja do przedszkoli
Informacja dla RodzicówREKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W PUBLICZNYCH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I ZESPOŁACH, A TAKŻE WYBRANYCH PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH NA ROK SZKOLNY 2017/2018


Od 1 września 2016 r. obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci 6-letnie. Natomiast od 1 września 2017 r. wszystkie dzieci 3-, 4- i 5-letnie mają prawo do wychowania przedszkolnego.

Rekrutacja będzie prowadzona w trzech etapach.

I ETAP

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, zespole szkół lub zespole szkolno-przedszkolnym w terminie do 7 kwietnia 2017 r. potwierdzają w swojej placówce wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego dziecka w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

II ETAP

Rekrutacja dla nowych kandydatów (nie uczęszczających obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego) odbędzie się od 14 kwietnia do 28 kwietnia 2017 r. z wykorzystaniem systemu elektronicznego (SYSTEM ZOSTANIE UDOSTĘPNIONY O GODZ. 9:00 W DNIU 14.04.2017).

III ETAP

Postępowanie uzupełniające odbędzie się pod warunkiem posiadania wolnych miejsc wychowania przedszkolnego w terminie

31 maja - 7 czerwca 2017 r.

Ponadto informujemy, że w latach szkolnych 2017/2018, 2018/2019 i 2019/2020 niżej wymienione przedszkola niepubliczne będą oferowały miejsca wychowania przedszkolnego na zasadach określonych w art. 90 ust. 1b ustawy o systemie oświaty m.in. będą pobierały opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego za każdą rozpoczętą godzinę wychowania przedszkolnego przekraczającą 5 godzin w wysokości 1 zł, z tym że dzieci będące mieszkańcami miasta Częstochowy będą całkowicie zwolnione z opłat (nie dotyczy opłat za żywienie):1. Przedszkole Niepubliczne "Niebiańskie Nutki II", ul. Matejki 67/69;

2. Przedszkole Niepubliczne Małe Bambino, ul. Podchorążych 58;

3. Niepubliczne Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, ul. Sieroszewskiego 16.
Wizyta Strażników Miejskich z psem
Do naszego przedszkola zawitała para strażników miejskich z psem, który wabi się Prima. Dostaliśmy skarbczyk wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, ograniczonego zaufania względem nieznajomych, a także obronie przed agresywnym psem. Prima i jej opiekunowie zasłużyli na wielkie podziękowania i podziw za odwagę w pracy codziennej. Jesteśmy mądrzejsi dzięki Wam. DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE!

Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:11
Zachód słońca: 17:40

Dzień trwa:
10 Godzin 29 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:57
Wygenerowano w sekund: 0.00 1,278,127 Unikalnych wizyt