Marzec 23 2018 05:56:00
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Zajęcia otwarte dla Rodziców
Informacja dla RodzicówDzieci z grupy V wraz z nauczycielką Justyną Foryś zapraszają Rodziców na zajęcie otwarte, które odbędzie się w dniu 6 maja br. o godzinie 14.00 (czwartek).
Rodzinny Konkurs Fotograficzny "ŚWIAT WOKÓŁ NAS"

Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci z naszego przedszkola do udziału w I EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pt. "PRZYRODA W OBIEKTYWIE". Każdy przedszkolak ma ulubione miejsce wypoczynku, dokąd chętnie wybiera się z rodzicami i opiekunami. Zachęcamy więc do wspólnych wycieczek podczas których, będziecie Państwo mogli zachować piękno widoków w obiektywie.
Cel konkursu:
- zwrócenie uwagi na walory turystyczne w aspekcie przyrodniczym naszego regionu,
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
- integracja rodziny,
- promowanie pasji fotograficznych wśród dzieci oraz ich opiekunów.
Warunki uczestnictwa:
- zdjęcia o dowolnym formacie należy przekazać wychowawczyniom grup do 21 maja 2010
- fotografie powinny być podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora w ilości 2 zdjęcia od rodziny
- zgłaszając prace uczestnik (prawny opiekun dziecka) jednocześnie wyraża zgodę na publikację zdjęć na stronie internetowej oraz w materiałach związanych z konkursem.
Prace nie zostaną zwrócone, fotografie przechodzą na własność przedszkola. Wszelkie pytania i problemy rozwiążą osoby odpowiedzialne za realizację konkursu:
- wychowawczynie grupy III Dorota Aksamit, Katarzyna Wiśniewska-Brondel
- wychowawczyni grupy VI Agnieszka Zakrzewska
- wychowawczyni grupy V Justyna Foryś
Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie fotograficznym - dla najciekawszych prac przewidziane NAGRODY.
Życzymy powodzenia :)
TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ I ZACHOWAŃ PROZDROWOTNYCH
Impreza w przedszkoluZ okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbył się Turniej wiedzy ekologicznej i zachowań prozdrowotnych dla dzieci 4-6 letnich. Konkurs zorganizowały koordynatorki do spraw promocji zdrowia Małgorzata Łyko i Teresa Machura oraz Ewa Wójcik koordynator gimnastyki korekcyjnej .
Celem turnieju było budzenie aktywności i świadomości ekologicznej, umiejętności wykorzystania zdobytych wcześniej wiadomości i informacji proekologicznych oraz prozdrowotnych. Nad całością imprezy czuwało jury : Pani Jolanta Szeliga z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Pan podleśniczy Jan Bernatek z Nadleśnictwa Złoty Potok, oraz Pani intendentka Janina Grandos- Komar .
Turniej rozpoczął się od przedstawienia scenki pt; „ Czyste powietrze wokół nas” w wykonaniu starszaków. Następnie sześcioosobowe drużyny razem ze swoimi rodzicami przystąpiły do turnieju rozwiązując: zagadki, ćwiczenia, z zakresu ekologii i promocji zdrowia. Wiele radości sprawiły dzieciom zadania sprawnościowe z udziałem rodziców. Dzieci głośno kibicowały i zachęcały do zwycięstwa. Na sali widoczne były transparenty z hasłami: „Przyrodę kochamy, bardzo o nią dbamy”, „Wdychaj powietrze z tlenem będziesz supermenem”.
W przerwie między konkurencjami przedszkolaki śpiewały wesołe piosenki o tematyce ekologicznej.
Fotografie z turnieju można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Międzyprzedszkolny konkurs "PRZYRODA I JA"

25 marca w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej "Północ" odbył się konkurs recytatorski pt. "PRZYRODA I JA" zorganizowany przez Miejskie Przedszkole Nr 36. Nasi mali aktorzy wykazali się ogromnym talentem i zaangażowaniem. Potwierdzeniem tego talentu jest zdobycie Pierwszego Miejsca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)
"Siatka wariatka"
KonkursyRealizując program "Zostań Kubusiowym przyjacielem natury", nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Siatka wariatka". Wszystkie siatki były bardzo oryginalne, pomysłowe i kolorowe. Każda grupa otrzymała nagrodę za wspólną pracę. Tak trzymać!

Zajęcie otwarte dla Rodziców
Informacja dla RodzicówDzieci z grupy VI wraz z nauczycielką Teresą Machurą zapraszają Rodziców na zajęcie otwarte które odbędzie się w dniu 23 marca br. o godzinie 13.00 ( wtorek).
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2010/11 W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 16
Informacja dla RodzicówRekrutacja na rok szkolny 2010/11 w Miejskim Przedszkolu nr 16
zostanie przeprowadzona w dniach 10.02.2010 - 19.03.2010.
Termin przeprowadzenia rekrutacji jest decyzją Urzedu Miasta.

Karty zgłoszen dzieci do przedszkola wydawane są codziennie w godzinach pracy przedszkola.
Czyste powietrze wokół nas
Informacja dla RodzicówNasze przedszkole należy do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, obecnie ubiegamy się o certyfikat II stopnia. W trosce o zdrowie naszych dzieci współpracujemy z Państwową Inspekcją Sanitarną w Częstochowie. Właśnie rozpoczęliśmy kontynuację projektu edukacyjnego pt."Czyste powietrze wokół nas" w ramach Krajowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu. Liczymy na udział rodziców w projekcie.
Jednym z głównych celów Narodowego Programu Zdrowia jest : zmniejszanie rozpowszechniania palenia tytoniu.
Bal karnawałowy w przedszkolu
Bal  karnawałowyNadszedł czas tańców i przebierańców.
11 lutego 2010 o godz 10,00 odbędzie się w przedszkolu Bal Karnawałowy.
Do wspólnej zabawy serdecznie zapraszamy wszystkie przebrane przedszkolaki.Przebierajcie się za Księżniczki, Królewiczów i inne postacie bajkowe. Będzie Super!!!
"Cztery pory roku" - przedstawienie przygotowane w SP nr 50
Informacja dla RodzicówDzieci z grup starszych uczestniczyły dzisiaj w przedstawieniu "Cztery pory roku" zorganizowanym przy współpracy ze SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 50. Ogromnym talentem aktorskim wykazały się dziewczynki z grup:V i VI oraz absolwentki naszego przedszkola.
Starszaki z wizytą w bibliotece
InformacjeStarszaki chętnie wybrały się do biblioteki przy ul. Michałowskiego. Poznały księgozbiór oraz zasady korzystania z czytelni. Była to również okazja, aby wysłuchać piękną baśń, a także porozmawiać z panią bibliotekarką. Niektóre z dzieci już chciały zapisać się do biblioteki. Fotki ze spotkania w galerii grupy VI.
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:36
Zachód słońca: 17:59

Dzień trwa:
12 Godzin 23 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:04
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,366,428 Unikalnych wizyt