• Dziś jest: 18.10.2018r

Nasze przedsięwzięcia

Ogólnopolski Program Uczymy dzieci programować - edycja II

Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować – edycja II

W tym roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować– edycja II.

Organizatorem programu jest firma EduSense, a koordynatorami programu: Anna Świć (autorka materiałów wykorzystanych w programie), Rafał Mitkowski.

,,Uczymy dzieci programować” to program edukacyjny, którego adresatem są szkoły, przedszkola, biblioteki, centra kultury, ośrodki edukacyjne a także rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat, wsparcie nauczycieli w procesie nauczania tak aby bez lęku i obaw mogli włączać elementy programowania do zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie treści, wplatać programowanie w edukację matematyczną, językową, społeczną.

Celem programu jest m.in.: kształtowanie u dzieci miękkich kompetencji, a tym:

* rozwijanie algorytmicznego myślenia,

*zadaniowego podejścia do stawianych problemów,

*kreatywności,

*umiejętności pracy w zespołach,

*szukania kompromisów,

*optymalnych rozwiązań.

Pracować będziemy z wykorzystaniem:

● Maty do kodowania „Kodowanie na dywanie” lub innej kratownicy lub przygotowanych przez nas materiałów dodatkowych,

● Robota Ozobot Bit

● Puzzli drewnianych do Ozobota.

Program jest realizowany w grupie X przez nauczycielkę Katarzynę Nowicką.