• Dziś jest: 18.02.2019r

Nasze przedsięwzięcia

Innowacja pedagogiczna - wczesna nauka czytania symultaniczno - sekwencyjna

W roku szkolnym 2018- 2019 w grupie VII realizowany jest program nauki czytania wg metody symultaniczno – sekwencyjnej prof. Jagody Cieszyńskiej (zwanej też potocznie metodą sylabową lub krakowską).

Dzieci uczą się czytać za pomocą sylab, które poznają wielozmysłowo.

Najnowsze badania neropsychologiczne udowadniają, że dziecko dużo szybciej jest w stanie nauczyć się czytać sylabami niż głoskami. Sylaba jest naturalnym dźwiękiem od narodzin. Metoda doskonale sprawdza się u dzieci, które mają problem z tradycyjnym modelem nauczania czytania. Jagoda Cieszyńska zapewnia, że tą metodą można nauczyć czytać już 3- 4 latka, a także gwarantuje, że prowadzone tą metodą dzieci nie będą w przyszłości sylektykami. Dzieci uczą się poprzez zabawę i ruch.

Naukę czytania metodą symultaniczno - sekwencyjną prowadzą: Joanna Świącik (logopeda), Ewa Jarosz, Marta Stochel – Pożarlik.