Sukcesy

 • CERTYFIKAT PLACÓWKI DALTOŃSKIEJ

  Nasze przedszkole przez 4 lata ubiegało się o Certyfikat Placówki Daltońskiej. Po pozytywnym przejściu audytu, który odbył się 4 listopada b.r.  możemy się już posługiwać nazwą Placówka Daltońska. Dziękujemy świadomym i zaangażowanym Rodzicom w działania wychowawczo-edukacyjne w naszej placówce. 

  Oficjalne wręczenie Certyfikatu odbyło się dnia 18 listopada na Uniwersytecie Humanistyczno–Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie w obecności prezesa Roel Rohner President of Dalton International, burmistrzów i wójtów oraz zaproszonych gości , na którym również odbyła się Międzynarodowa Daltońska Konferencja Naukowo–Dydaktyczna na temat „Motywacja ucznia miarą efektywności planu daltońskiego”, w której uczestniczły nasze koordynatorki.

  Prekursorką „Pedagogiki Planu Daltońskiego„ była amerykańska nauczycielka Helen Parhurst.
  Myśl organizowania pracy indywidualnej zrodziła się w 1905 roku , kiedy to Parhurst zaczynając swoją karierę nauczycielską zmuszona była pracować z kilkoma klasami jednocześnie.
  Magazyn szkolny przerobiła na klasę w której każdy kąt przeznaczyła na inny przedmiot.

  W 2011 roku powstało Polskie Stowarzyszenie Dalton, które we współpracy z holenderską fundacją Dalton International propagują ten innowacyjny sposób podejścia do edukacji. Z każdym rokiem ten alternatywny sposób edukacji zyskuje sobie nowych zwolenników.

  CERTYFIKAT PLACÓWKI DALTOŃSKIEJ
  CERTYFIKAT PLACÓWKI DALTOŃSKIEJ

 • CERTYFIKAT ZA CODE WEEK 2019

  Miło nam poinfofmować, iż nasza placówka w ramach wyzwania  CODE WEEK 2019 z Uczymy Dzieci Programować wykonała 10/10 zadań  i otrzymała nagrodę w postaci  drewniane puzzli AR - rozszerzona rzeczywistość. Puzzle AR zaprojektowane są tak, aby łączyły się z Drewnianymi puzzlami do Ozobota. Dzięki nim nauka programowania staje się jeszcze prostsza i bardziej wartościowa. Dziecko może nie tylko zobaczyć jak wyglądają rośliny, znaki drogowe, zwierzęta i inne otaczające nas obiekty ale może również usłyszeć jakie wydają dźwięki.

  CERTYFIKAT ZA CODE WEEK 2019
  CERTYFIKAT ZA CODE WEEK 2019

 • Udział w akcji "Zdrowo i sportowo"

  Nasze przedszkolaki otrzymały certyfikat uczestictwa w akcji "Zdrowo i sportowo". Głównym celem akcji jest aktywizacja ruchowa dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

  Udział w akcji "Zdrowo i sportowo"
  Udział w akcji "Zdrowo i sportowo"

 • Akademia Aquafresh

  Miło nam poinformować iż otrzymaliśmy Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

  Głównym celem Akademii Aquafresh jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, poprzez działania profilaktyczne dla najmłodszych.

  Akademia Aquafresh
  Akademia Aquafresh

 • Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka

  Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka

  Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało Certyfikat od TAURON Polska Energia SA potwierdzający udział naszej placówki w programie edukacyjnym pod nazwą: „Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka”.

  Dnia 2 lutego 2016r. w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne Przedszkole” przedstawiciel TAURON Polska Energia SA podczas spotkania z dziećmi opowiedział jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi i jak racjonalnie korzystać z energii elektrycznej.

  Dzieci obejrzały film edukacyjny pt: „Droga energii elektrycznej” z którego dowiedziały się skąd się bierze prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w trakcie burzy czy awarii energetycznej.

  Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania prowadzącego i rozwiązując zagadki.

  Zajęcia miały również na celu zwiększyć świadomość najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek oraz zeszyt edukacyjny z perypetiami grupy przyjaciół, które pozwolą zrozumieć przedszkolakom, że prąd jest potrzebny i przyjazny, pod warunkiem, że wiadomo, jak z niego korzystać.

  Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka
  Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka