Miejskie przedszkole nr 16 w Częstochowie

  • Dziś jest: 19.07.2019r
  • Do końca roku: 165 dni

Aktualności

Okładka
06.05.201920:28

Rozstrzygnięcie konkursów Zaprojektuj suknię Pani Wiosny

Konkurs plastyczny był organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Kotek Leon w Wolii Hankowskiej. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie dowolną techniką sukienki Pani Wiosny. Nasze przedszkole reprezentowali:

*Kinga M. z gr. X, która otrzymała WYRÓŻNIENIE

*Antonina B. z gr. IX.

 

Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę za wyróżnioną pracę. Gratulujemy!

Okładka
06.05.201920:16

Rozstrzygnięcie konkursów Kapelusz Pani Wiosny oraz Wiosenny bukiet

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2, Miejskie Przedszkole nr 22 im. Marii Montessori w Częstochowie organizował dwa konkursy plastyczne pt.: Kapelusz pani wiosny oraz Wiosenny bukiet. 

 

 

W konkursie plastycznym pt.

*Wiosenny bukiet wzięli udział Nicole F., która zdobyła III MIEJSCE, Olivia O. - WYRÓŻNIENIE, Arkadiusz K. z gr. X. 

*Kapelusz pani Wiosny  wziął udział  Damian B. z gr. X, który otrzymał WYRÓŻNIENIE.

 

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy zza udział oraz nagrody. Gratulujemy!

Okładka
06.05.201917:34

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wiosno, wiosno ach to ty"

Konkurs plastyczny pod hasłem Wiosno, wiosno ach to ty był organizowany przez Miejski Żłobek Reksio przy Armii Krajowej w Częstochowie. Skierowany był do dzieci w wieku 2,5 roku do 4 lat. Głównymi celami były przede wszystkim: uwrażliwianie dzieci na piękno wiosennego krajobrazu, rozwijanie wyobraźni czy kreatywności oraz budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi. Naszą placówkę w kategorii wiekowej 3,5 - 4 lata reprezentowali:

*Jagoda z gr. I - otrzymała I miejsce.

*Alicja z gr. III - otrzymała II miejsce.

* Alicja Ł. z gr. X i otrzymała wyróżnienie.

 

Gratulujemy! 

Okładka
06.05.201917:10

Z cyklu POZNAJEMY ZAWODY w gr. X - spotkanie z Ratownikami Medycznymi

W kwietniu odbyło się spotkanie z ratownkiami medycznymi m.in. Panem Adamem - tatą Ali z gr. X.  Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy postępować przy zranieniu, poparzeniu, wychłodzeniu czyzłamaniu. Miały możliwość zobaczenie zawartości torby medycznej np.: zestaw opatrunkowy, kołnierz szyjny,  folie aluminiową tzw. „Folia życia”  i wiele innych przydatnych przedmiotów. Nie zabrakło również fachowej instrukcji dotyczącej sposobu wzywania pomocy. Dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska sprzęt ratowniczy oraz wnętrze i zawartość ambulansu. Z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu. Dziekujęmy za spotkanie.

Okładka
30.04.201909:51

Informacja o dyżurze wakacyjnym w przedszkolach!!!

Rodzice zapisują dzieci na dyżur wakacyjny poprzez osobiste dostarczenie wniosku do placówki dyżurującej w terminie od 6 do 31 maja 2019 r.

Wzór wniosku o przyjęcie na dyżur wakacyjny jest dostępny w dyżurującym przedszkolu /szkole podstawowej/ zespole szkolno-przedszkolnym lub na stronie internetowej placówki, a także na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl (zakładka Edukacja)

Decyzję o przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny podejmuje dyrektor dyżurującej placówki kierując się zasadą pierwszeństwa dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica, który samotnie wychowujące dziecko.

Potwierdzeniem zapisania dziecka na dyżur wakacyjny jest opłacenie zaliczki* na wyżywienie z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem tj. w terminie do 21 czerwca 2019 r. - w przypadku zapisania dziecka na dyżur w lipcu oraz do 24 lipca 2019 r. - w przypadku zapisania dziecka na dyżur w sierpniu. Brak zaliczki spowoduje wykreślenie dziecka z listy dzieci zapisanych na dyżur.

 

 

 

 

 

*Zgodnie z art. art. 52 ust.15 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych opłaty za korzystanie z wyżywienia w przedszkolach publicznych stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym, o których mowa w art. 60 pkt 7 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Galeria