• Dziś jest: 23.01.2019r

10.11.201821:56

12 listopada 2018

Drodzy Rodzice:

12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

09.11.201815:59

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Moja mała Ojczyzna”

Dnia 7 listopada 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Moja mała Ojczyzna organizowanego w ramach Międzynarodowego ProjektuPiękna nasza Polska całaoraz uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

ORGANIZATORAMI BYLI:

• Miejskie Przedszkole nr 16, ul. Starzyńskiego 9, Częstochowa.
  • Biblioteka Publiczna, Filia nr 10, ul. K. Michałowskiego 20, Częstochowa.

CELE KONKURSU:

• rozwijanie kreatywności dzieci,
  • kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej,
  • promowanie postaw patriotycznych dzieci,
  • upowszechnienie dziecięcej twórczości w środowisku społecznym,
  • uczczenie 100-rocznicy odzyskania niepodległości.

Na konkurs wpłynęło 46 prac plastycznych w dwóch kategoriach wiekowych 3, 4-latki oraz 5, 6-latki. Podczas oceniania prac, komisja konkursowa brała pod uwagę:

• oryginalność i pomysłowość,
  • samodzielność wykonania pracy,
  • trafność doboru tematu pracy,
  • walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

Komisja konkursowa przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu, następującym osobom:

KATEGORIA WIEKOWA 3, 4-latki:

I MIEJSCE - NABIAŁEK PATRYK (MP 35)

II MIEJSCE - ŁAWICKA NATALIA (MP 13)

III MIEJSCE - GRZESZCZYK WIKTORIA (MP 28)

WYRÓŻNIENIA:

*ZATOŃSKA NATALIA (MP 28)

*GONDRO GABRIELA (MP 44)

KATEGORIA WIEKOWA 5, 6-LATKI:

I MIEJSCE - GĘBALA LENA (MP 15)

II MIEJSCE - ZMARZLIŃSKA KAJA (MP 2)

III MIEJSCE - KRECZMER ANTONINA (MP 16)

WYRÓŻNIENIA:

*ŻYLAK ZUZANNA (MP 13)

*BĄK NATALIA (MP 13)

Prace konkursowe można podziwiać w Bibliotece, Filia nr 10.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, laureaci dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Odbiór dyplomów oraz nagród po 14 listopada w godzinach pracy Biblioteki przy ulicy Michałowskiego 20.

07.11.201813:21

II i III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Patriotycznej!

7 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta Częstochowy odbyło się oficjalne roztrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Sercem wyśpiewane" w ramach projektu "Częstochowa a wolność i niezawisłość". Z wielką radością informujemy, że zeszłoroczna grupa X otrzymała II miejsce, a ówczesna grupa IX miejsce III. To nasz wielki sukces i ogromne wyróżnienie dla placówki.

06.11.201816:32

Zbiórka na schronisko dla zwierząt

Drodzy rodzice, kochane dzieci! W listopadzie organizujemy zbiórkę na schronisko AS w Jamrozowiźnie (gm. Kłomnice). Zbieramy przede wszystkim: karmę suchą i mokrą, koce, legowiska, ręczniki (nie muszą być nowe), smycze, obroże. Zachęcamy też do odwiedzania schroniska w celu wyprowadzania psów z boksów na spacery. Można też adoptować psa ze schroniska. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: schronisko.klomnice.pl.

To już druga zbiórka w naszym przedszkolu. W zeszłym roku zebraliśmy ogromną ilość karmy i innych niezbędnych rzeczy, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. W schronisku znajduje się około 300 bezdomnych psów.

30.10.201817:34

Nasi reprezentanci na międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim

Milkołaj z grupy IV, Kuba z grupy III oraz Damian z grupy X reprezentowali nasze przedszkole na konkursie pt. "Od przedszkola do aktora", które odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 41 w Częstochowie. Pięknie recytowali swoje utwory i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!