• Dziś jest: 21.03.2019r

03.02.201919:36

Certyfikat "Godzina kodowania" z Uczymy Dzieci Programować

W grudniu 2018 r. gr. X ponownie wzięła udział w konkursie z programowania pod hasełm "Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować - dzielmy się radością kodowania", którego organizatorami  byłi firma EduSense oraz Kodowanie na dywanie Anna Świć. Przedszkole otrzymało certyfikat za udział.

Głównymi celami konkursu były:

·Upowszechnienie kodowania;

·Pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu

do stacjonarnego sprzętu komputerowego;

·Rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia;

·Integracja grupy;

·Wspólna, radosna zabawa.

Początkowo dzieci stworzyły "żywy zegar" a następnie wspólnie znalazły 12 aktywności związanych z programowaniem. Każde dziecko namalowało wybraną aktywność. Rozłożyliśmy również na dywanie matę do kodowania i ułożyliśmy z kubeczków kształt zegara. Podczas kolejnych aktywności dzieci zbudowały zamek z kolorowych kubeczków, a także prawidłowo pokolorowały trasę dla ozobota, dzięki czemu wprawiły go w ruch. Przedszkolaki zbudowały miasto przy użyciu klocków, puzzli, Ozobota-Mikołaja, używając przy tym poznanych juz kodów tak, aby Mikołaj zatrzymał się przy każdym domku.

24.01.201911:29

„I Ty możesz pomóc ptakom przetrwać zimę” – międzyprzedszkolny konkurs plastyczny.

Zapraszamy do udziału w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „I Ty możesz pomóc ptakom przetrwać zimę”. W załaczniku DOKUMENTY jest dostępny regulamin

23.01.201920:15

Dzień Babci i Dziadka - wyjątkowy dzień dla przedszkolaków

Czego Wam życzyć, Wy tylko wiecie
A ja Wam powiem: mam najwspanialszych Dziadków na świecie!
Bądźcie zdrowi i uśmiechnięci,
Zawsze radośni i mną przejęci!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka we wszystkich grupach odbyły się uroczystości. Przedszkolaki śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze dla swych kochanych dziadków i babć. Wręczyły też upominki. Spotkaniom jak zwykle towarzyszyły oklaski, wzruszenia i zachwyty, bo któż jak nie babcia i dziadek najmocniej kocha i docenia swoje wnuki. smiley (zdjęcia w galeriach grupowych)

07.01.201911:42

Wigilia przedszkolna

W czwartek przed Świętami w grupach odbyły się uroczyste spotkania wigilijne. W odświętnych strojach, przy pięknie ozdobionych stołach dzieliliśmy się opłatkiem, spiewaliśmy kolędy oraz zjedliśmy tradycyjne potrawy wigilijne. Więcej zdjęć znajduje się w galeriach grupowych.