• Dziś jest: 23.01.2019r

28.11.201821:46

20 Listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważne wydarzenie ma nam przypominać i zwracać uwagę na dzieci, w kontekście praw im przysługujących. Każde dziecko powinno być tak samo traktowane przez wszystkich bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

Każde dziecko ma prawo :

• Chodzić do przedszkola/ szkoły
  • Mieć mamę i tatę
  • Do zabawy i wypoczynku
  • Do miłości
  • Do własnego miejsca w domu
  • Do leczenia
  • Czuć się bezpiecznie
  • Pytać i wypowiadać się
  • Do wychowania bez krzyku i przemocy
  • Do miłości
  • Do nauki i rozwijania zainteresowań
  • Do informacji,

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, przedszkolaki z grupy X wykonały plakaty w formie obrazkowej dot. praw dziecka jak i ich obowiązków, , dowiedziały się jakie wartości są dla nich najważniejsze, stworzyły trasę dla ozobota z wykorzystaniem kodów ,, pauza 3s" oraz "zawróć" ma plakatach oraz puzzlach.

28.11.201821:20

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Orzeł Biały"

Magdalena G. z grupy X zajęła I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pod haseł Orzeł Biały organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 14 w Częstochowie. Gratulujemy :-)

Celami konkursu były:

• Kształtowanie postaw patriotycznych.

• Uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Kształtowanie wrażliwości artystycznej.

• Rozwijanie możliwości twórczych najmłodszych dzieci.

28.11.201820:33

I miejsce na konkursie recytatorskim

Ada z grupy V i Pola z grupy VII reprezentowały przedszkole na międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. Jesień w poezji". Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie i z dumą ogłaszamy, że Ada wywalczyła I miejsce. Gratulujemy uczestniczkom.

26.11.201817:20

Konkurs Marzeń Przedszkola - "Możesz być kim chcesz"

Dzieci z grupy IV nagrały film na ogólnopolski konkurs "Możesz być kim chcesz". W projekt zaangażowali się rodzice, za co im serdecznie dziękujemy. W grudniu roztrzygnięcie konkursu, a więc trzymajmy kciuki. Dzieci poczuły się jak prawdziwi aktorzy filmowi, ale przede wszystkim świetnie się bawiły.

26.11.201817:11

Teatrzyk w przedszkolu

W dniu 26 listopada zawitał do nas teatrzyk kukiełkowy pt. "Kot w butach". Wszystkie dzieci przyjęły przedstawienie z wielkim entuzjazmem.