Miejskie przedszkole nr 16 w Częstochowie

  • Dziś jest: 16.09.2019r
  • Do końca roku: 106 dni

Aktualności

Okładka
24.06.201912:37

Informacja o naborze do przedszkola na rok szkolny 2019/2020!!!

Miejskie Przedszkole nr 16 w Częstochowie informuje, że rekrutacja trwa do dnia 25.06.  Wnioski o przyjęcie dziecka do placówki można składać w seketariacie przedszkola lub drogą elektroniczną do tego dnia włącznie. Przyjmujemy również dzieci, które ukończyły 2,5 l.

Okładka
13.06.201917:44

Pożegnania nadszedł czas.... starszaki żegnają przedszkole

Kiedy przychodzi moment pożegnania, zawsze łaza się w oku kręci. Dziś już absolwenci, a jeszcze mają w pamięci pierwsze chwile w murach naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać czas spędzony z nami. Życzymy Wam powodzenia w szkole i realizaci marzeń. Wychodzicie z przedszkola z bagażem wiedzy, umiejętności i doświadczeń, a przede wszystkim wpomnień, których Wam nikt nie zabierze. A oto zdjęcia z pożegnania grup VI, VII i IX, które w tym roku odchodzą do szkoły.

Okładka
12.06.201914:44

Pierwsza pomoc - prelekcja ratowników medycznych w grupie V

W dniu 11.06 grupę V odwiedzili ratownicy medyczni, pan Zbyszek i pan Jakub. Dzieci miały okazję zobaczyć strój ratownika medycznego i wyłuchać informacji na temat udzielenia pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki spobób można pomóc choremu, zanim przyjedzie pogotowie. Przypomniały też sobie numery alarmowe. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do urtowania komuś życia. Dziękujemy za spotkanie.

Okładka
10.06.201917:19

Wręczenie dyplomów ukończenia przedszkolnego kursu języka migowego i zajęć z logorytmiki

Przedszkolaki z grupy VI w tym roku poznawały  język migowy. W każdy piątek odbywały się zajęcia grupowe z naszą logopedką, która zapoznała dzieci z alfabetem palcowym, a także słowami i zdaniami w języku migowym. Zajęcia z języka migowego są kontynuowane od kilku lat w najstarszych grupach i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Grupa IX uczestniczyła też w przedsięwzięciu pt. "Tańczy język, tańczę ja - czyli logorytmika w przedszkolu", którego celem jest wspieranie w rozwoju mowy. Dyplomy z logorytmiki również rozdane. Pani Asia dziękuje za mile i owocnie spędzony czas!smileyyes

Okładka
10.06.201917:07

Rozdanie dyplomów ukończenia przedszkolnego kursu języka migowego i cyklu zajęć z logorytmiki - grupa IX

Przedszkolaki z grupy IX w tym roku poznawały  język migowy. W każdy piątek odbywały się zajęcia grupowe z naszą logopedką, która zapoznała dzieci z alfabetem palcowym, a także słowami i zdaniami w języku migowym. Zajęcia z języka migowego są kontynuowane od kilku lat w najstarszych grupach i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Grupa IX uczestniczyła też w przedsięwzięciu pt. "Tańczy język, tańczę ja - czyli logorytmika w przedszkolu", którego celem jest wspieranie w rozwoju mowy. Dyplomy z logorytmiki również rozdane. Pani Asia dziękuje za mile i owocnie spędzony czas!smileyyes

Galeria